​رئیس بنیاد کلات
یادواره، یادآوری رشادت شهدا است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۶
رئیس بنیاد شهیدو امورایثارگران کلات گفت: برگزاری یادواره، در حقیقت یادآوری رشادت و فداکاری شهیدانی است که از جان خویش برای اسلام و وطن گذشتند.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، رضا ثانوی ۱۶آبان در حاشیه مراسم یادواره شهدای روستای سیرزار که در مسجد این روستا برگزار شد، به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ایثار رضوی گفت: شهیدان به دلیل خدمتی که به مردم کردند و همت بلندی که از خود نشان دادند شایسته سپاسگزاری هستند و باید به شکل های و برنامه ها متفاوتی این موضوع مهم را برای جوانان گوشزد کنیم.
رئیس بنیاد شهیدو امورایثارگران کلات افزود: نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به ویژه قشر جوان از مهم‌ترین اهداف برگزاری یادواره شهدا است.  زیرا باید بدانند این امنیت، اقتدار و عزت به چه قیمتی به دست آمده است.
این مراسم که با همکاری بنیاد شهید و امورایثارگران ، دهیاری و شورا برگزار شد، عزاداری برای رحلت رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی ( ع) و شهادت امام رضا(ع)، سخنرانی، مداحی، تجلیل از خانواده شهیدان از دیگر برنامه های این یادواره بود.
سرگرد محمد شریف فرمانده ناحیه بسیج کلات ، مهدی ناصری فرماندار، خانواده های شاهد وایثارگر ، دهیاروشورای روستا
نیز حضور داشتند.
گفتنی است شهید تقی پناهی و شهید شعبانعلی قدیری در یکم اردیبهشت ۱۳۴۳ و ۱۰ فروردین ماه ۱۳۵۴ در روستای سیرزار چشم به جهان گشود و در در منطقه عملیاتی نوارمرزی تایباد و ۲۴خرداد ۱۳۷۸در منطقه عملیاتی دریاچه هامون به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
گفتنی است شهرستان کلات ۲۱۱ شهید، ۱۸۵ جانبازو۱۰ آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 266209