امام جمعه کلات
شهدای دربند کلات افتخار این شهرستان هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۷
امام جمعه شهرستان کلات گفت: شهدای دربند کلات افتخار این شهرستان هستند.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حجت الاسلام محمد صاحبی در یادواره شهدای دربند از توابع شهرستان کلات که در مسجد این روستا برگزار شد، ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدا گفت: ما باید راه شهدا را با برگزاری چنین مراسمی ادامه دهیم و در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بکوشیم علی الخصوص که این مراسم در روز شهادت الی ابن موسی الرضا(ع) امام هشتم ما باشد.
امام جمعه کلات با بیان اینکه شهدای این دیار افتخار شهرستان هستند، افزود: این مراسمات به همه ما آگاهی و قوت قلب میدهد که چگونه در برابر دشمنان بایستیم و متجاوزین را نابود کنیم و این ما هستیم که اسلام را نگه میداریم و در پایداری آن سخت در تلاشیم.
مهدی ناصری فرماندار، رضا ثانوی رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران ،  اهالی روستا به ویژه خانواده های شهدا و ایثارگران در این یادواره که به همت بنیاد شهیدو امورایثارگران و ناحیه مقاومت بسیج برگزار شد، حضور داشتند.
گفتنی است، شهیدان والامقام رمضانعلی جهانی، علی اصغرقره خانی، سید محمدهاشپی نژاد در دوم تیرماه ۱۳۴۴، ششم فروردین ماه ۱۳۴۰ و ششم اردیبهشت ماه۱۳۶۳ چشم به جهان گشودند و در یکم اردیبهشت ۱۳۶۶ در منطقه عملیاتی بانه غرب،۳۱ تیرماه ۱۳۶۵ در منطقه مرزی تایباد و ۱۴ دی ماه ۱۳۶۳در منطقه عملیاتی شوش به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
گفتنی است شهرستان کلات ۲۱۱ شهید، ۱۸۵ جانبازو۱۰ آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 266213