داخلی صفحه قزوین خبر
 
مسئول بسیج دانش آموزی سپاه قزوین خبر داد:
برگزاری اجلاسیه شهدای دانش آموز در قزوین
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۴
مسئول بسیج دانش آموزی سپاه قزوین گفت: در آستانه برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان قزوین، ۲۱ آبان ماه اجلاسیه شهدای دانش آموز استان برگزار می شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، «رضا ابراهیمی» در نشست خبری که امروز ( شنبه 5 آبان) در سالن جلسات شهید آوینی قزوین برگزار شد، بیان کرد: در سال جاری کنگره 3 هزار شهید استان قزوین برگزار می شود که 21 آبان ماه اجلاسیه شهدای دانش آموز استان در محل کنگره شهدا برگزار خواهد شد.
مسئول بسیج دانش آموزی سپاه قزوین ادامه داد: در آستانه برگزاری کنگره، برنامه های متعددی تدارک دیده شده که سرودی با حضور 3 هزار نفر در گلزار شهدای قزوین به اجر درآمد و برگزاری شب خاطره از دیگر برنامه هایی است که تدارک دیده شده که با حضور دانش آموزان اجرایی می شود.
وی با اشاره به روز بسیج دانش آموزی اضافه کرد: هشتم آبان ماه یادآور حماسه جاودان مردانی است که با وجود سن کم در مقابل دشمنان ایستادند و از هفتم تا سیزدهم آبان ماه با عنوان هفته بسیج دانش آموزی با شعار «دانش آموز انقلابی مدرسه انقلابی» نامگذاری شده است.
ابراهیمی با اشاره به فعالیت های بسیج دانش آموزی در بخش های مختلف اعلام کرد: یکی از بخش های فعالیت های ما در حوزه فرهنگی است که اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور، حلقه های صالحین در سطح مدارس و برنامه های تربیتی از جمله برنامه های ما در این حوزه است.
وی تصریح کرد: بسیج دانش آموزی به دنبال تربیت دانش آموزن متدین و با دید انقلابی، مسئولیت پذیر، مطالبه گر، آرمان خواه و ولایتمدار است و بسیج دانش آموزی به دنبال جذب دانش آموزان به بسیج و تقویت روحیه همیاری و آمادگی دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی در این قشر است.
مسئول بسیج دانش آموزی سپاه قزوین خاطر نشان کرد: بسط فرهنگ و تفکر بسیجی، ارتقا بصیرت سیاسی، تقویت بنیه دانش آموزی، تبلیغ و تبیین ارزش های انقلابی از دیگر رویکردها و اهداف بسیج دانش آموزی است.
 وی تأکید کرد: بسیج دانش آموزی ریشه و محور استحکام درخت تنومند بسیج است؛ تشکلی که از بطن انقلاب رشد یافته که از یک سو دریافت کننده ارزش ها و از سویی انتقال دهنده به نسل بعدی است.
ابراهیمی عنوان کرد: نام بسیج دانش آموزی با شهید فهمیده عجین شده و با توجه به فداکاری که این شهید نوجوان داشتند، رهبر کبیر انقلاب این شهید را رهبر اعلام کرده و نام و یاد این شهید منشا تحولات عظیم در دفاع مقدس شد.
وی با اشاره به اجرای 84 عنوان برنامه در هفته بسیج دانش آموزی اظهار کرد: برگزاری هیئت های عزاداری، پیاده روی دانش آموزان از امامزاده اسماعیل به سمت مزار شهدای گمنام در باراجین، اعزام دانش آموزان برای بازدید از نمایشگاه کنگره 3 هزار شهید، اجرای پدافند غیرعامل در 16 مدرسه، برگزاری مسابقات ورزشی، برگزاری نشست های حلقه های صالحین، اعزام نخبه های استانی برای دیدار رهبری، دیدار با خانواده شهدا، ویزین رایگان دانش آموزان، برگزاری همایش استکبارستیزی و تجمع  13 آبان و غیره از جمله برنامه های هفته بسیج دانش آموزی در قزوین است.
کد مطلب: 266233
مرجع : شبستان