داخلی صفحه گیلان خبر
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور:
یادواره شهدا تجدید بیعتی دوباره با آرمان‌های الهی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۵
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: یادواره‌های شهدا قله‌های رفیعی هستند که در آن عزم و اراده ملت عاشورایی برای ادامه راه شهدا در آن بررسی می‌شود.
 
به گزارش ایثار گیلان، سردار سرتیپ پاسدار نعمان غلامی در مراسم یادواره هشت شهید والامقام منطقه بازنشین بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان برگزار شد،اظهار کرد: یادواره‌های شهدا قله‌های رفیعی هستند که در آن عزم و اراده ملت عاشورایی برای ادامه راه شهدا در آن بررسی می‌شود.
وی با اشاره به لزوم اهمیت به گرامیداشت شهدا افزود:یادواره شهدا تجدید بیعتی دوباره با شهدا و آرمان‌های الهی است تا از خون‌های بر زمین ریخته شده شهدا پاسداری شود و نسل به نسل در کوچه و محله‌های شهرها و روستاهای سراسر کشور امتداد این راه به نسل‌های آینده واگذار شود.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور شرایط فعلی کشور را بسیار حساس و تاریخی خواند و تصریح کرد: علی‌رغم همه توطئه‌ها و نقشه‌هایی که دشمنان این ملت برای این انقلاب و نظام می‌کشند که مشکلی برای آن به وجود آورند ایران اسلامی به حرکت شتابان خود ادامه می‌دهد تا از گردنه‌ها و چالش‌ها به‌سلامت عبور کند.
وی موقعیت کنونی نظام جمهوری اسلامی ایران را استثنایی و دارای امنیت کامل خواند و گفت: علی‌رغم همه هزینه‌هایی که دشمن بر ملت ایران تحمیل کرده الآن در همه شاخصه‌ها در حوزه پیشرفت و توسعه مدنظر است دست‌یافته علاوه بر آنکه مشکلات زیادی هستند که باید حل شود.
غلامی همه دستاوردهای انقلاب را مدیون مجاهدت‌های ملت به‌ویژه شهدا دانست و بیان کرد: وقتی دشمنان جنگ را بر ملت ایران تحمیل کردند محاسباتشان این بود که بساط انقلاب را قبل از پا گرفتن برچینند و عراق بازیچه و ابزاردست مستکبرین بود همچنان که تکفیری‌ها ابزاری برای شبکه‌های جاسوسی شرق و غرب برای فشار بر جمهوری اسلامی بود.
وی با اشاره به اینکه شهدا با ایثار، ازخودگذشتگی و مقاومت در برابر ظالم متجاوز ایستادگی کردند خاطرنشان کرد: امروز وظیفه ماست که در امتداد راه شهدایی باشیم که برای حفظ عزت و اقتدار این کشور همه هستی خود را در طبق اخلاص گذاشتند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اذعان به اینکه زمانی دنیا حاضر نبود به ما سیم‌خاردار بفروشد و از این ملت پشتیبانی کند گفت: این ملت خودشان به صحنه آمدند و از جبهه‌ها پشتیبانی و سختی‌های پشت جبهه را تحمل کردند تا به پیروزی رسیدیم.
وی یادواره‌های شهدا را یک اصل و چراغ راه در مسیر حوادث و مشکلات خواند و افزود: همان‌طور که در عرصه نظامی از قدرت‌های برتر جهان هستیم و کسی جرات نمی‌کند چشم‌داشتی به کشورمان داشته باشد در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی می‌توانیم با تکیه به فرهنگ شهادت و پیروی از ولایت با حرکت جهادی و انقلابی به موفقیت رسید.
غلامی با اشاره به اینکه ملت ایران در مقابل مشکلات و سختی‌ها فرهنگ فاطمی و عاشورایی دارد که کپی آن را نمی‌توان در عالم انجام داد بیان کرد: امروز در جنگ اقتصادی دشمن تلاش می‌کند تا با جنگ روانی و هیاهو ملت ایران را بترساند و نمی‌خواهد این نظام مشکلات مردم را حل کند.
وی با اشاره به اینکه استکبار جنگ اقتصادی را هم‌زمان با جنگ فرهنگی و روانی بر ملت ایران تحمیل کرده است تصریح کرد: این جنگ جدید نیست از ابتدای انقلاب تحریم‌ها بر ملت ایران بوده و این تحریم‌ها فرصت استثنایی برای ملت ایران است تا بتواند با حرکت جهادی و انقلابی به میدان آیند و در حوزه اقتصادی با استفاده از ظرفیت‌های خود به استقلال اقتصادی و خودکفایی کامل برسد.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 266234