نام‌گذاری بلوار به نام شهید مدافع حرم«فرمانده شهید حاج علیرضا جیلان»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲
آیین افتتاح بلوار تازه تأسیس در شهر بروجن به نام شهید مدافع حرم«فرمانده شهید حاج علیرضا جیلان» پس از برگزاری بزرگداشت اولین سالگرد شهادت این شهید گرانقدر برگزار شد.
 
 
به گزارش ایثار واحد چهارمحال و بختیاری؛ آیین افتتاح بلوار تازه تأسیس در شهر بروجن به نام شهید مدافع حرم برگزار شد.
این آیین پس از برگزاری بزرگداشت اولین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم حاج علیرضا جیلان در بروجن برگزار شد.
 گفتنی است شهید مدافع حرم "حاج علیرضا جیلان" متولد سال 1362 و عضو هیئت فاطمیون شهر بروجن بود که 8 بار در عملیات مختلف در سوریه حاضر شد.
وی از فرماندهان لشگر زینبیون بود که دریکی از عملیات‌ها مجروح و نهایتاً در عملیات آزادسازی شهر البوکمال سوریه و در شب شهادت امام رضا (ع) سال 1396 به فیض عظمای شهادت نائل و به آرزوی دیرینه خویش دست‌یافت.
لذا اولین سالگرد این شهید با حضور امام‌جمعه شهرستان، فرماندار، رئیس بنیاد شهرستان، خانواده‌های معظم شهدا و آحاد مردم در حسینیه سالار شهیدان بروجن برگزار شد.
سخنران ویژه مراسم دکتر صفار هرندی از اعضای تشخیص مصلحت نظام و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که در مورد ارزش شهدای مدافع حرم، نقش ایران در سوریه و سناریوهای آمریکا در منطقه صحبت نمود.
 پایان‌بخش مراسم، حضور بر سر مزار شهید گران‌قدر و افتتاح بلوار به نام این شهید بود.
علی رحیمی رئیس بنیاد شهرستان بروجن در حاشیه این آیین گفت: به فرمایش امام راحل زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست لذا نام‌گذاری معابر به نام شهدا نیز در این راستا هست که بنیاد شهرستان بروجن با همکاری شهرداری اقدام به این کار نمود.
وی افزود بلوار شهید علیرضا جیلان محور بیمارستان 220 تختخوابی ولی‌عصر و میدان نبوت را به میدان هواشناسی شهر بروجن متصل می‌کند.
گفتنی است استان چهارمحال و بختیاری تعداد 13 شهید مدافع حرم تقدیم نموده است که شهید علیرضا جیلان از فرماندهان شهید مدافع حرم استان می‌باشد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 266345