​بخشنامه بانک مرکزی برای دریافت ارز دانشجویی (جدید)
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱
قابل توجه متقاضيان شاهد و ایثارگر دريافت ارز دانشجويی
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، با توجه به بخشنامه شماره 233452/97 مورخ 1397/8/7 اداره سیاستها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی، بدینوسیله به اطلاع کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی می رساند، متقاضیان می توانند از تاریخ 97/8/19 فرمهای لازم به همراه مدارک مورد نیاز را تکمیل و در سامانه سجاد به آدرسportal.saorg.ir بارگذاری نمایند.
لازم است متقاضیان دریافت ارز دانشجویی به نکات زیر دقت لازم را داشته باشند.
*ارز دانشجویی صرفاً در بازه زمانی 97/7/1 تا 97/12/29 از مهر تا اسفند 1397تعلق می گیرد 
* طبق بخشنامه شماره 233452/97 مورخ 97/7/8 بانک مرکزی، مبنای نرخ ارز درخصوص حواله های ارزی، نرخ ارز حواله مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) و در مورد اسکناس، نرخ ارز اسکناس مندرج در سامانه مذکور خواهد بود.
* باتوجه به تغییر سامانه ارزی از سامانه مشارکت دانشجویی (نشا) به سامانه جامع دانشجویی سجاد، کلیه دانشجویان متقاضی در مرحله اول در سامانه جدید (سامانه سجاد) ثبت نام نمایند و در مرحله بعدی درخواست ارز دانشجویی نمایند.
* طبق بخشنامه بانک مرکزی، ارز دانشجویی به مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و برای مقطع کارشناسی فقط دانشجویانی که شروع به تحصیل آنها قبل از 97/2/31 می باشد می توانند درخواست نمایند.
* شایان ذکر است سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده، مراحل و ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و نرخ) براساس دستورالعمل بانک مرکزی و بر عهده بانک های عامل (تجارت و سامان) می باشد.
* با توجه به اینکه کلیه فرآیندها و خدمات به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه انجام می شود، نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد.
*جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت سوالات متداول در سامانه سجاد مراجعه نموده و در صورتی که پاسخ مورد نظر شما وجود نداشت، سوالات خود را از طریق ایمیل support@saorg.ir ارسال نموده و پیگیری نمایید.
*برای کسب اطلاع و پیگیری از وضعیت درخواست، متقاضی می تواند به پروفایل و ایمیل شخصی اعلام شده مراجعه نماید.
*جهت ارتباط با پشتیبانی سامانه، از گزینه درخواست پشتیبانی سامانه سجاد در منوی خدمات استفاده نمائید.
 
کد مطلب: 266820
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...