تهران| نخستین سامانه جمع‌آوری و مستندسازی اسناد و آثار شهدای مدافع حرم رونمایی شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۲
نخستین سامانه جمع‌آوری و مستندسازی اسناد و آثار شهدای مدافع حرم در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های تهران رونمایی شد.
تهران| نخستین سامانه جمع‌آوری و مستندسازی اسناد و آثار شهدای مدافع حرم رونمایی شد
 
تهران| نخستین سامانه جمع‌آوری و مستندسازی اسناد و آثار شهدای مدافع حرم رونمایی شد
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، نخستین سامانه جمع‌آوری و مستندسازی اسناد و آثار شهدای مدافع حرم با حضور رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر مسئولان در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های تهران رونمایی شد.
عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌‌های تهران در این مراسم اظهار داشت: 25 درصد شهدای مدافع حرم کشور در شهرستان‌های استان تهران هستند که این امر به برکت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) است.
وی با اشاره به رشادت شهدا و مدافعان حرم در دفاع از حریم اهل بیت افزود: شهدا و جانبازان مدافع حرم ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام حسین(ع) را لبیک گفته‌اند چرا که بر اساس روایات وبا بشارت‌های امام راحل و پیش‌بینی مقام معظم رهبری امید است این انقلاب مقدمه ظهور امام عصر(عج) باشد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌‌های تهران با بیان اینکه شاکریم که در این عصر و در این برهه تاریخی هستیم تا خادم شهدا و خانواده‌های شهدا مدافع حرم باشیم خاطرنشان کرد: تربت پاک شهیدان بنا به فرموده امام خمینی(ره) مزار عاشقان بوده و مزار شهدا به زیارتگاه‌هایی تبدیل می‌شود که در تاریخ باقی می‌ماند.
استفاده از اسناد و وصیت‌نامه شهدای مدافع حرم در زمینه نشر آثار فرهنگی
در ادامه امیر مردای معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید شهرستان‌های تهران گفت: این سامانه با هدف تکریم و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم راه‌اندازی شده تا با گردآوری وصیت‌نامه‌ها و خاطرات شهدا زمینه تجمیع آثار و اسناد حوزه ایثار و شهادت را فراهم کند.
وی افزود: اسناد و وصیت‌نامه شهدا مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد تا در زمینه نشر آثار فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد و بتواند برای نسل جوان کشور انگیزه و هدف شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم را بازگو کند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید شهرستان‌های تهران در پایان خاطرنشان کرد: امید است این سامانه منشأ خیر شود و با گردآوری این آثار قدم مهمی در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه در زمینه شهدای مدافع حرم برداریم.
انتهای پیام/ح
کد مطلب: 267482