مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی:
نقش ستادهای شاهد در بصیرت‌افزایی دانش‌آموزان مهم است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۷
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در نشست تخصصی با ستاد اجرایی شاهد استان گفت: جایگاه مهم و تأثیرگذار ستادهای شاهد و ایثارگران در شناخت پتانسیل‌های علمی و فرهنگی جوانان و بصیرت افزایی و افزایش روحیه ایثارگری بسیار مهم است.
 
 به گزارش ایثار آذربایجان شرقی،‌ صبح روز دوشنبه 28 آبان 1397،‌ مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و آموزش‌وپرورش استان در نشستی تخصصی در خصوص وضعیت آموزش عمومی دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر و مدارس شاهد سطح استان به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
عباس پورحسن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی بابیان اینکه توجه به تقویت بنیه علمی دانش آموزان شاهد و ایثارگر، شکل‌گیری پایه‌های علمی آن‌ها را در دوره‌های تحصیلات دانشگاهی قوی‌تر می‌سازد گفت: لزوم بازنگری و برنامه‌ریزی برای ارتقا سطح علمی در دوره آموزش عمومی باهدف سوق دادن دانش‌آموختگان به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های سراسری، اهمیتی درخور توجه دارد.
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی تصریح کرد: تربیت دانش آموزان مطابق با علم روز، آشنا بافرهنگ اسلامی، متدین و ولایت مدار از رسالت‌های مدارس شاهد بوده و باید مدیران اجرایی در این مدارس در سنگرهای علم و دانش، در راستای توانمندسازی فرهنگی جوانان کوشش کنند.
پورحسن افزود: جایگاه مهم و تأثیرگذار ستادهای شاهد و ایثارگران در شناخت پتانسیل‌های علمی و فرهنگی جوانان و بصیرت افزایی و افزایش روحیه ایثارگری بسیار مهم است.
گفتنی است در این نشست که با حضور جعفر پاشایی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان برگزار شد، مسائل مربوط به وضعیت تحصیلی دانش آموزان شاهد و ایثارگر در سال تحصیلی 96 – 95 و 96-97 بررسی، راهکارهایی در جهت تقویت بینه علمی دانش آموزان طرح شد. همچنین با ارائه گزارشی جامع از فعالیت‌های پرورشی حضور فعال دانش آموزان در برنامه‌های مربوط به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مراسم ملی و مذهبی همچون یادواره‌های شهدا، مورد تأکید قرار گرفت.
انتهای پیام/

 
کلمات کليدی: ایثار، آذربایجان، شرقی، ستاد شاهد،‌مدیرکل ،‌آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران، دانش آموزان
کد مطلب: 267510