داخلی صفحه بوشهر خبر
 
83 هزار اثر شهدای بوشهر مستند نگاری شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه بنیاد بوشهر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان است و در همین ارتباط تاکنون 83 هزار اثر از شهدای استان بوشهر و خاطرات 600 نفر از والدین آن‌ها مستندسازی و خاطره نگاری شده است.
83 هزار اثر شهدای بوشهر مستند نگاری شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از ایرنا؛ حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در مراسم جشن آغاز امامت امام زمان (عج) در خورموج افزود: علاوه بر این 211 گلزار شهدای در استان بوشهر ساماندهی شده است.
وی اضافه کرد: خدمت‌رسانی صادقانه و بی‌منت به مردم در نظام اسلامی از مهم‌ترین وظایف مسئولان به‌عنوان منتظران امام زمان (عج) است.
تشکری ادامه داد: اعتقاد به فرهنگ انتظار فرج در همه ادیان و مذاهب الهی وجود دارد و این اعتقاد برای بشریت حیاتی است و همه ما منتظران اگر می‌خواهیم از وجود امام زمان (عج) استفاده کنیم باید باصداقت و به‌صورت قلبی به دنبال فرهنگ انتظار باشیم.
وی به خدمات انجام‌شده برای خانواده شهدای استان بوشهر اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون به 500 نفر از خانواده شهدا در این استان وام خوداشتغالی پرداخت‌شده است.
تشکری اضافه کرد: تاکنون برای 6 هزار و 184 نفر از اعضای خانواده‌های شهدای استان بوشهر پیگیری‌های لازم برای اشتغال در دستگاه‌های اجرایی انجام‌شده و 374 نفر از فرزندان شهدا جذب دستگاه‌های اجرایی شده و 41 نفر نیز در بخش خصوصی اشتغال‌زایی شده‌اند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر افزود: در این مدت 839 پروانه کسب به‌صورت رایگان برای جمعیت ایثارگری استان بوشهر صادرشده است.
در این مراسم مولودی‌خوانی و برنامه‌های قرآنی اجرا شد.
شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 267536
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور