مديرکل اسناد و انتشارات بنياد شهيد و امور ايثارگران کشور:
شهداي مدافع حرم پويايي و وفاداري به آرمان‌هاي شهيدان، امام شهدا و رهبري را ثابت کردند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹
خبرگزاري آريا- مديرکل اسناد و انتشارات بنياد شهيد و امور ايثارگران با اشاره به استمرار ارمان هاي شهدا گفت: شهداي مدافع حرم پويايي و وفاداري به آرمان‌هاي شهيدان، امام شهدا و رهبري را ثابت کردند.
شهداي مدافع حرم پويايي و وفاداري به آرمان‌هاي شهيدان، امام شهدا و رهبري را ثابت کردند
 
به گزارش خبرگزاري آريا از تهران، رحيم نريماني در مراسم رونمايي از سامانه جمع‌آوري و مستندسازي اسناد و آثار شهداي مدافع حرم با اشاره به ضرورت فعاليت فرهنگي در حوزه ايثار و شهادت اظهار داشت: در حوزه ارائه خدمات الکترونيک فرهنگي براي شهدا و ايثارگران بنا به تأکيد رئيس بنياد شهيد کشور در معاونت فرهنگي ارائه چنين خدماتي را هدف‌گذاري کرديم که راه‌اندازي سامانه جمع‌آوري و مستندسازي اسناد و آثار شهداي مدافع حرم  نيز در اين راستا تعريف شده است.
وي ادامه داد: با توجه به اينکه از 1800 شهيد مدافع حرم کشور حدود 478 شهيد يعني 25 درصد شهداي مدافع حرم در شهرستان‌هاي استان تهران هستند و اين بنياد در زمينه خدمات الکترونيکي نيز جزو استان‌هاي برتر کشور است مراسم رونمايي در بنياد شهرستان‌هاي تهران برگزار شد.
مديرکل اسناد و انتشارات بنياد شهيد و امور ايثارگران با بيان اينکه شهداي مدافع حرم مايه عزت و اقتدار کشور بوده و هستند که کشور را از فتنه و پيچ تاريخي عبور دادند عنوان کرد: بنا به بيانات مقام معظم رهبري با توجه به ترفند و دسيسه استکبار و در رأس آنها آمريکا و اسرائيل براي تغيير نظام ژئوپلتيک منطقه تحت عنوان خاورميانه بزرگ قدرت بازدارندگي قدرت جمهوري اسلامي ايران به واسطه شهدا و مدافعان حرم افزايش پيدا کرده و جلوي دسيسه‌هاي دشمنان گرفته شد.
نريماني در ادامه گفت: شهداي مدافع حرم داشتند نشان دادند اقتدار و عزت جهان اسلام مي‌تواند کل جهان و حتي نظام ليبرال دموکراسي را تحت الشعاع قرار دهد ضمن اينکه رشادت شهدا ثابت کرد که با وجود همه دسيسه‌هاي دشمن ايثارگري با تمام پويايي و وفاداري به آرمان‌هاي شهيدان، امام شهدا و رهبري امتداد و استمرار دارد.
وي اظهار داشت: موضوع ديگر الگوگيري از سبک زندگي و نظام تربيت، آموزش و پرورش خانواده شهداي مدافع حرم است که اين ايثارگري نشان داد با وجود اينکه سال‌ها از دفاع مقدس گذشته اما بارقه‌هايي از ايثارگري و شهادت وجود دارد که اين امر تکليف و وظيفه ما را نسبت به خانواده شهدا و ايثارگران سنگين‌تر مي‌کند.
مديرکل اسناد و انتشارات بنياد شهيد و امور ايثارگران تأکيد کرد: موضوع مهم ديگر اينکه شهدا مدافع حرم سند واقعي فرمايشات امام مبني بر اينکه آمريکا شيطان بزرگ است مي‌باشند که در اسناد موجود اعتراف شده که داعش ساخته و پرداخته آمريکا بوده و اکنون نيز با راه انداختن جنگ‌هاي نيابتي در منطقه به دنبال اختلاف‌افکني بين مسلمانان است.
نريماني با اشاره به اينکه شهدا و مدافعان حرم زمينه‌ساز وحدت و انسجام نظام شيعه شده و اقتدار و عزت شيعي را به رخ جهانيان کشاندند افزود: اينکه ما برخاسته از مکتب امام حسين(ع) هستيم همانطور که در جنگ سوريه نيز صحنه‌هايي از کربلا و عاشورا قابل مشاهد بود آنچه در مورد شهيد حججي رخ داد گواه بر اين مدعا است در واقع بازنمايي از صحنه کربلا در قرن معاصر با صحنه‌هاي ظلم و ددمنشي داعش رخ داد و حتي داعش در کشور عراق  در بعضي از شهرها بدون جنگ فقط با ترفند رعب و وحشت حضور پيدا کرد.
مديرکل اسناد و انتشارات بنياد شهيد و امور ايثارگران تصريح کرد: مظلوميت شهدا مدافع حرم و خانواده‌هاي آنها نيز مشهود است چرا که برخي  روشنفکرمآبان علل حضور شهداي مدافع حرم را زير سوال بردند از اين رو شهداي مدافع حرم و خانواده آنان بازنمايي از تبليغات زينب‌گونه هستند.
نريماني در پايان خاطرنشان کرد: براي نخستين بار در زمينه اسناد و وصيت‌نامه شهدا سامانه الکترونيکي راه‌اندازي شده که خانواده‌هاي شهداي مدافع حرم مي‌توانند با کد ملي شهيد وارد سامانه شده و هر گونه خاطرات را در قالب سند اسکن کنند تا در مدت کوتاه وصيت‌نامه شهداي مدافع حرم را جمع‌آوري کنيم چرا که وصيت‌نامه‌ها سند معتبري در مورد انگيزه و آرمان حضور شهدا است که جهت توليد و تحليل محتوا براي کار فرهنگي مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.
کد مطلب: 267732