​رئیس شورای شهر تربت جام
هدف شهدا، رضایت خداوند است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۱
رئیس شورای شهر تربت جام گفت: شهدا به لذت های دنیا پشت پا زدند زیرا آنها فقط به رضایت خداوند فکر می کنند.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حجت الاسلام مصطفی دامن پاک در مراسم عطرافشانی و گلباران مزار شهدای گمنام تربت جام که در این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدا گفت: شهدا دین خدا را نصرت دادند و اخلاص، صداقت، ایمان از ویژگی های مستمر بسیج و بسیجیان بوده است.
وی در خصوص جایگاه شهید، ادامه داد: وقتی کسی در راه خدا کشته می شود یعنی جان خود را فدای دین اسلام می کند، از این مقام بالاتر دیگر وجود ندارد.
رئیس شورای شهر تربت جام افزود: خدا در قرآن می فرماید «هرگز در ذهنتان خطور نکند و یا در زبان نگویید که شهدا مرده اند بلکه آنها زنده اند و در نزد پروردگار خود روزی می خورند».
وی خاطر نشان ساخت: شهدا در زمان خود تکلیف را شناختند و مطیع امر ولایت امر بودند و به وظیفه خود عمل کردند.
حجت الاسلام پاک دامن ادامه داد: امروز تفکر بسیجی به جهان صادر شده است و طعم شیرین بسیجی در عراق، شام، لبنان و در سرزمین فلسطین دیده می شود.
وی افزود: دشمن متوجه قدرت تفکر بسیجی شده، و این اتحاد آنها را عصبانی می کند، فقط تفكر بسیجی می تواند نیرنگ های آنان را خنثی کند، همانطور که شهدا با اتحاد و وحدت از کشور دفاع کردند.
رئیس شورای شهر تربت جام با بیان اینکه باید از تفکر بسیجی محافظت کنیم، تصریح کرد: باید از شهدا کمک بخواهیم که در مسیر درست شهدا گام برداریم و اجازه ندهیم ارزش های شهدا در جامعه کم رنگ شود.
این مراسم با حضور امام جمعه، فرماندار، بخشداران، رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران، فرماندهان نظامی و انتظامی، آحادمردم به ویژه خانواده شهدا و ایثارگران برگزار شد.
همچنین در پایان این مراسم آحادمردم و مسئولان با اهدای شاخه های گل به مزار شهدا به مقام رفیع آنان ادای احترام کردند.
گفتنی شهرستان تربت جام 500 شهید، یک هزارو 127 جانباز و 95 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/ 


 
کلمات کليدی: ایثار رضوی، تربت جام، آرمان شهدا، رضایت خداوند، خراسان رضوی
کد مطلب: 268306