همسویی بنیاد و شهرداری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مؤثر است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۸
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی در دیدار با شهردار تبریز گفت: با توجه به 1 هزار و 166 گلزار و 9 هزار و 590 مزار مطهر شهید در سطح استان،‌ گلزارهای شهدا این ظرفیت را دارند که تبدیل به مراکز فرهنگی و معنوی در سطح شهر شوند.
 
به گزاش ایثار آذربایجان شرقی، عباس پورحسن در دیداری صمیمی با ایرج شهین باهر شهردار کلان‌شهر تبریز و هیئت همراه، گفت: اقدامات و فعالیت‌های شهرداری تبریز در تکریم و دیدار از جامعه معزز ایثارگری و فعالیت‌های ترویجی در حوزه ایثار و شهادت شایسته قدردانی و تجلیل است.
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی با بیان اینکه همسویی بنیاد و سازمان شهرداری در ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت و هم‌افزایی تجربیات بسیار ضروری است تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های محیطی و شهری برای معرفی، شناساندن و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت آثار ماندگار و عمیقی دارد که به‌راحتی از اذهان پاک نمی‌شود.
وی با قدردانی از اقدامات انجام‌شده از سوی شهردار تبریز در حوزه فضاسازی و ایجاد جلوه‌های بصری ایثار و شهادت و همچنین تکمیل و مناسب‌سازی فضای شهری جهت تردد جانبازان گفت: جوانان و آینده‌سازان میهن با شناخت شهدا و آگاهی از وصیت‌نامه‌های این بزرگ‌مردان که هرکدام به‌نوبه خود درس زندگی و آزادگی می‌دهد می‌تواند سلامت روانی و فکری جامعه را تضمین کند و مسیر هدفمند اسلام را نهادینه سازد.
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی روند ساماندهی و مناسب‌سازی گلزار شهدای وادی رحمت تبریز را مثبت ارزیابی کرد و در خصوص گلزارهای شهدای شنب غازان، مارالان و ستارخان خواستار توجه و همکاری بیشتر شد. 
وی افزود: با توجه به 1 هزار و 166 گلزار و 9 هزار و 590 مزار مطهر شهید در سطح استان،‌ گلزارهای شهدا این ظرفیت را دارند که تبدیل به مراکز فرهنگی و معنوی در سطح شهر شوند تا با حضور در محفل شهدا، عطر و بوی معنویت در دل‌های پاک جوانان رخنه افکند.

پورحسن همچنین با اشاره به اهمیت و ضرورت برگزاری هرچه باشکوه یادواره‌های شهدا در آْستانه چهل‌سالگی انقلاب خواستار نشستی مشترک با شهردار و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.
گفتنی است در این دیدار ایرج شهین باهر شهردار کلان‌شهر تبریز با تقدیم لوح و تبریک انتصاب شایسته عباس پورحسن، در خصوص مناسب سازی گلزارهای شهدای شنب غازان، ‌مارالان و ستارخوان قول مساعد داد و  خواهان همفکری و همسویی اقدامات آینده بنیاد و شهرداری در گرامیداشت یاد و خاطره شهدا شد.
انتهای پیام/
کلمات کليدی: ایثار، آذربایجان، شرقی، مدیرکل، بنیاد شهید و امور ایثارگران، شهردار، تبریز
کد مطلب: 268566