داخلی صفحه لرستان خبر
 
معرفی خلبان شهید غلامرضا چاغروند در نمایش «bell ۲۱۱»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
نمایش «bell ۲۱۱» با هدف به نمایش گذاشتن مظلومیت و ولایت‌مداری خلبان شهید غلامرضا چاغروند به کارگردانی، نویسندگی و بازیگری مصطفی کولیوند، تهیه‌شده که از این نمایش برای اجرا، در جشنواره سراسری تئاتر مقاومت دعوت به‌عمل آمده است
معرفی خلبان شهید غلامرضا چاغروند در نمایش «bell ۲۱۱»
 
به گزارش «ایثار واحد لرستان» نمایش «bell ۲۱۱» با هدف به نمایش گذاشتن مظلومیت و ولایت‌مداری خلبان شهید «غلامرضا چاغروند» به کارگردانی، نویسندگی و بازیگری مصطفی کولیوند، تهیه شده است.
اسم این نمایش برگرفته از اسم هلی‌کوپتری است که شهید «غلامرضا چاغروند» خلبان آن بود و به محاصره نیرو‌های بعثی در آمد. متن نمایش از زمان کودکی شهید «چاغروند» شروع شده و سعی شده است که آن علاقه به پرواز و خلبانی را که از همان دوران کودکی در وجود این شهید والامقام بود، به نمایش گذاشته شود.
قسمت‌هایی از نمایش که مربوط به آخرین لحظات زندگی شهید چاغروند و حمایت جانانه‌اش از ولایت است، بدون هیچ‌گونه دخل و تصرفی، براساس واقعیت طراحی شده است.
از نمایش «bell ۲۱۱» برای اجرا، در جشنواره سراسری تئاتر مقاومت دعوت به‌عمل آمد، در بخش خیابانی جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، ۱۲ اثر پذیرفته شده‌اند که همه آن‌ها در این جشنواره در طی روز‌های اخیر اجرا شده‌اند و نمایش «bell ۲۱۱» نیز آخرین اجرا است که روز پنج‌شنبه، هشتم آذرماه در محوطه یادمان شهدای گمنام واقع در میدان امام حسین(ع) تهران اجرا شد.
مصطفی کولیوند، نویسنده، کارگردان و تنها بازیگر نمایش خیابانی «bell ۲۱۱» در رابطه با این نمایش، گفت: براساس علاقه شخصی نوشتن این نمایش‌نامه را شروع کردم، تا بتوانم قدمی کوچک در راه معرفی این شهید مدافع ولایت بردارم و مظلومیت وی را به نمایش بگذارم.
این نویسنده و کارگردان حوزه دفاع مقدس یادآور شد: شهید «غلامرضا چاغروند» فرزندی از دیار لرستان، در بهمن‌ماه سال ۱۳۳۱ در شهرستان خرم‌آباد پا به عرصه گیتی نهاد، پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۵۳ به استخدام هوانیروز درآمد، در ۱۲ مهرماه سال ۱۳۵۹ زمانی که به‌علت اصابت گلوله، هلی‌کوپتر‌ش در مرز مهران به زمین نشست، نیرو‌های بعثی هلی‌کوپتر وی را به محاصره درآورده و سرنشینان آن‌را اسیر کردند، فرمانده نیرو‌های دشمن از این خلبان ولایت‌مدار می‌خواهد که به امام خمینی(ره) توهین کند که با مقاومت وی روبرو می‌شود، تا این‌که یکی‌از افسران ملعون عراقی با سر نیزه به سمت او حمله می‌کند و او را مظلومانه به شهادت می‌رساند.
انتهای پیام//
کلمات کليدی: #شهید چاغروند #خلبان #هلی کوپتر #بنیادشهید #نمایش
کد مطلب: 269217
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور