داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
مادر شهیدان معظم عوض و حسین عامری سیاهویی آسمانی شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۹
گلو حیدری درگزی مادر شهیدان معظم عوض و حسین عامری سیاهویی در روز یکشنبه 11 آذرماه 97 آسمانی شد .
مادر شهیدان معظم عوض و حسین عامری سیاهویی آسمانی شد
 
مادر شهیدان عوض وحسین عامری سیاهویی از شهدای غیور مرد هرمزگان در جبهه های حق علیه باطل در صبح روز یکشنبه آسمانی شد و به فرزندان شهیدش پیوست
مراسم خاک سپاری و تشییع پیکر مادر شهیدان عامری سیاهویی دیروز ساعت 16 در آرامستان درگز سیاهو از توابع شهرستان بندرعباس انجام شد .
بدون شک روح این عزیز تازه سفر کرده در جوار همه شهیدان بخصوص دو فرزند شهید قرین رحمت الهی خواهد بود .
شهید معظم حسین عامری سیاهویی
یک خرداد 1342 در روستای درگز از توابع شهرستان بندرعباس چشم به جهان گشود . پدرش امیر ، کشاورز بود و مادرش گلو نام داشت . تا پایان دوره متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و دیپلم گرفت . کارمند اداره مخابرات بود و از سوی بسیج در جبهه حضور یافت . 27 اردیبهشت سال 1365 ، در تبور اهواز بر اثر اصابت سهوی گلوله به کتف ، شهید شد و پیکر او در زادگاهش به خاک سپردند .  
شهید معظم عوض عامری
1 اردیبهشت 1335 ، در روستای درگز سیاهو از توابع شهرستان بندرعباس دیده به جهان گشود  . تا پایان دوره ابتدای درس خواند . سال 1359 ازدواج کرد. به عنوان گروهبان سوم ارتش در جبهه حضور یافت . در مناطق گردنه خار ، رباط ، آلواتان با سمت فرمانده تانک نفربر به اسارت گروه های ضد انقلاب درآمد و پس از تحمل شکنجه های فراوان ، 19 فروردین 1362 ، در روستای اشکان سردشت به شهادت رسید . پیکر او در همان منطقه توسط نیروهای ضد انقلاب دفن شد . و مدت ها بعد پس از تفحص ، در زادگاهش به خاک سپرده شد .

لازم به توضیح است که مراسم سومین روز درگذشت مادر شهیدان روز سه شنبه 13 آذرماه 97 از ساعت 10 صبح الی 14 در محل مسجد امیرالمومنین درگز برگزار خواهد شد .

انتهای پیام./
 
کد مطلب: 269447
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...