داخلی صفحه گیلان خبر
 
نماینده ولی‌فقیه در سپاه:
شهادت کمال مرگ و اوج افتخار بنده خداست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالله حاجی صادقی در یادواره روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی و 152 شهید طلبه و روحانی گیلان در مسجد سلیمان داراب رشت، با بیان اینکه رسالت روحانیت مأموریت بیان حق است اظهار کرد:خداوند همان مأموریتی را که بر عهده پیامبر گذاشته بر روحانیت رسالت کرده است.
 
به گزارش ایثار گیلان،حاجی صادقی با تأکید بر اینکه روحانیت مبلغ دین در عصر غیبت است افزود: تلاش برای اقامه دین و رهبری مردم یکی دیگر از وظایف روحانیت است.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه روحانیت حافظ دین خدا است گفت:روحانیت قشری است که هرگاه دین خدا با تهدید روبرو شد همچون امام حسین علیه‌السلام از آن دفاع می‌کند.
وی با اشاره به نقش بی‌بدیل روحانیون و طلاب در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در برخی از عملیات روحانیون و طلاب کاری می‌کردند که هیچ‌کدام از رزمندگان یارای آن نبودند.
حاجی صادقی با بیان اینکه روحانیت در جنگ سخت میرزایی دارد که نه‌تنها در برابر زور بلکه از شرف خود دفاع می‌کند تصریح کرد: به فرموده رهبری کار میرزا دفاع از خاک بود اما آنچه میرزا را از سایر متمایز می‌کند دفاع و قیام میرزا کوچک جنگلی از دین خدا بود.
وی با بیان اینکه روحانیت تنها مشروعیت بخش، فرهنگ‌ساز و مسؤول اقامه نماز در جبهه نبود گفت:روحانیت در جنگ در خط مقدم آتش حضور داشت و این شجاعت را از اربابان عاشورایی خود به ارث برده بودند.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه روحانیت از دین که بالاترین قیمت را داراست دفاع می‌کند افزود: میرزا به ما یاد داد که در مقابل دشمن باید قلم و دفتر را رها کرد و در میدان نبرد شتافت.
حاجی صادقی با تأکید بر اینکه روحانیت در جنگ نرم نیز غافل نیست بیان کرد:پاسخگویی به شبهات و ‌مقابله با تهاجم فرهنگی از عرصه‌هایی است که روحانیت تلاش می‌کند و شهید نیز می‌دهد.
وی بیان اینکه شهادت در راه دین ناکامی و ضایعه نیست افزود: شهادت کمال مرگ و اوج افتخار بنده خداست که جای شکر دارد.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه با تأکید بر اقامه نماز با عروج گفت: شهدا روحانی با مناجات و اقامه نماز با عروج در دل شب به لقاءالله پیوستند و از این منظر نیز قابل‌تأمل‌اند.
حاجی صادقی با بیان اینکه امروز دشمن باورهای دینی را هدف قرار داده گفت:دشمن امروزه با هدف ستاندن دین مردم آمده و در تلاش است با گرفتن دین، تخریب ولایت‌فقیه و سایر در پی آن بشتابد.
وی علت نفوذناپذیری دشمن در دین‌داری مردم را اتصال با ولایت‌فقیه عنوان کرد و گفت: ولایتمداری مردم موجب شده ملت ایران بصیر و مستحکم شوند و در برابر ناملایمات سر خم فر‌و نیاورند.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه با تأکید بر اینکه استکبار ازجمله آمریکا منفورترین چهره در نزد ملت ایران است گفت: ملت ایران فشارهای نابرابری تحریم را تحمل می‌کند اما اینکه ملت از دین‌داری، حفاظت از انقلاب و ولایت‌فقیه را از سرخود دور کنند این آرزو را به گور خواهند برد.
حاجی صادقی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه ما امروزه هزاران میرزا کوچک جنگلی را پرورانده گفت: به همت امام خمینی (ره) نهضتی در کشور به راه افتاد که هزاران میرزا کوچک جنگلی در سطح حوزه‌های علمیه به وجود آمده که هم بصیرت دارند و هم در برابر تهدیدات دشمنان ایستادگی می‌کند.
وی با بیان اینکه روحانیت،دین منهای جهاد را قبول ندارد گفت: امروز در حوزه‌های علمیه دین بدون جهاد خریدار ندارد بلکه این دین‌داری، دین‌داری حارصی و قاتلان امام حسین است.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه با تأکید بر اینکه جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی باشکوه‌تر از سنوات گذشته خواهد بود بیان کرد:ملت ایران در دهه پنجم انقلاب به لطف خدا نابودی استکبار جهانی را نیز جشن می‌گیرد.
"انتهای پیام"  
کد مطلب: 269454
 


 
 
پژوهش زیربنای توسعه کشور
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...