داخلی صفحه گلستان خبر
 
میز خدمت بنیاد پاسخگوی جامعه ایثارگری است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰
مدیرکل بنیاد استان گلستان با حضور در مرکز سامد اظهار داشت: میز خدمت بنیاد آماده پاسخگویی به سؤالات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان است.
میز خدمت بنیاد پاسخگوی جامعه ایثارگری است
 
به گزارش ایثار واحد گلستان، اسرافیل وزیری امروز سه‌شنبه 12 آذرماه 97 در مرکز سامد «پل ارتباطی مردم و مسئولین» حضور یافت و در مصاحبه با خبرنگار صداوسیمای استان گلستان در خصوص بیشترین تماس های جامعه ایثارگری استان، گفت: در بخش‌های بهداشت و درمان، اشتغال، برقراری مستمری، شرکت در کمیسیون پزشکی بالاترین درخواست‌ها ثبت‌شده است.
مدیرکل بنیاد در جواب سؤال خبرنگار که چه زمانی نیاز است، جامعه ایثارگری پاسخ خود را دریافت کنند، اظهار داشت: برخی از مسائل مانند کمیسیون تعیین درصد طبیعتاً نیاز به زمان لازم به‌منظور بررسی مدارک مثبته این عزیزان است و ایثارگران معزز تأمل بیشتری داشته باشند، لیکن در خصوص مقوله اشتغال می‌توانند به‌صورت آنی پاسخ خود را دریافت نمایند.
وی ادامه داد: جامعه ایثارگری استان توجه داشته باشند فرزندان شهدا و ایثارگران فارغ‌التحصیل دارای مدرک تحصیلی کاردانی و بالاتر با مراجعه به بنیاد محل سکونت جهت ثبت مدرک تحصیلی خود در سیستم سجایا بنیاد اقدام نمایند.
این مقام مسئول افزود: سهمیه‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط با رشته تحصیلی این عزیزان می‌توانند فقط با مراجعه به لینک سامانه جهاد دانشگاهی ضمن ثبت‌نام از سهمیه ایثارگری خود در آزمون استفاده کنند.
وی ادامه داد: در خصوص افراد فاقد مدارک دانشگاهی و بیکار با طی دوره‌های فنی و حرفه‌ای می‌توانند از تسهیلات خوداشتغالی صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد بهره‌مند شوند و همچنین از طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و ثبت‌نام «سامانه کارا» اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی از تسهیلات صندوق توسعه ملی برخوردار شوند.

وزیری با تشویق خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران به استفاده از تلفن 1616 هاتف بیان داشت: مرکز هاتف بنیاد درواقع به دنبال شعار نمی‌آیید اما پاسخ می‌گیرید است و این موضوع به این معنی نیست که مراجعات حذف شود بلکه با توجه به شرایط جسمی و سالمندی ایثارگران، بُعد مسافت روستاها و شهرها با استان با تلفن 1616 تماس برقرار کنند.
وزیری مدیرکل بنیاد عنوان کرد: همکاران ما در این مرکز آمادگی کامل دارند با ثبت درخواست جامعه ایثارگری ضمن پیگیری از حوزه مربوطه پاسخ لازم را از این مرکز دریافت نمایند و این موضوع موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه این عزیزان می‌شود. مدیرکل بنیاد در نشست با چراغعلی معاون سیاسی و امنیتی استاندار گلستان و سجادی مدیرکل بازرسی استانداری گلستان «مرکز سامد» پیرامون پیگیری درخواست‌ها و نحوه پاسخگویی به جامعه ایثارگری گفتگو کرد.
انتهای پیام/


 
کد مطلب: 269540
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...