داخلی صفحه یزد خبر
 
مدیرکل بنیاد یزد: فرهنگ اشتغال و کارآفرینی باید در جامعه نهادینه شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در کارگروه اشتغال گفت: فرهنگ اشتغال و کارآفرینی باید در جامعه نهادینه شود.
مدیرکل بنیاد یزد: فرهنگ اشتغال و کارآفرینی باید در جامعه نهادینه شود
 
 به گزارش «ایثار یزد» نشست کارگروه اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد سه‌شنبه 13 آذر با حضور مدیرکل بنیاد یزد، نماینده استانداری و رئیس اداره اشتغال ستاد مرکز برگزار شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با اشاره به لزوم حل معضل اشتغال ایثارگران و فرزندان آنان گفت: فرهنگ اشتغال و کارآفرینی باید در جامعه نهادینه شود.
احمد ابراهیمی تصریح کرد: متأسفانه جامعه به سمت اشتغال دولتی که با ریسک کمتر و ضمانت بیشتری همراه است، سوق داده‌شده و لازم است با آموزش صحیح به جوانان از فراگیر شدن این باور غلط جلوگیری کرد.
وی ایثارگران را افرادی توانمند خواند و افزود: خانواده شهدا و ایثارگران از توانمندی بالایی در حوزه اشتغال برخوردار هستند لکن وضع قوانینی که فقط شامل کارمندان دولت می‌شود باعث گرایش غالب افراد جامعه به سمت مشاغل دولتی و فرار از تولیدشده است.
ابراهیمی اظهار کرد: استان یزد شهری صنعتی است که توانمندی بسیار بالایی در عرصه تولید و به‌تبع آن ایجاد اشتغال پایدار دارد ولی متأسفانه این ظرفیت بیشتر در اختیار افراد غیربومی قرارگرفته است.
مدیرکل بنیاد یزد در پایان داشتن اطلاعات جامع و کامل در حوزه اشتغال را ضروری دانست و اضافه کرد: آمار اساس کار برنامه‌ریزی است و باید همواره تلاش کنیم آمار بنیاد در حوزه‌های مختلف به‌روز باشد.
کد مطلب: 269580
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...