نشست هم‌اندیشی مسئولین ایثارگران دستگاه‌های اجرایی استان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
نشست هم‌اندیشی مسئولین ایثارگران دستگاه‌های اجرایی استان با حضور استاندار، مدیرکل بنیاد، معاونین و مشاور استاندار در امور ایثارگران در راستای حل مشکلات ایثارگران در استانداری برگزار شد.
 
به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری؛ نشست هم‌اندیشی مسئولین ایثارگران دستگاه‌های اجرایی استان با حضور استاندار، مدیرکل بنیاد، معاونین و مشاور استاندار در امور ایثارگران در راستای حل مشکلات ایثارگران در استانداری برگزار شد.
اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری در این نشست با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی باید خواسته های ایثارگران را مورد توجه قرار دهند افزود: مشاورین ایثارگران باید با تسلط کامل به قوانین ایثارگران به مدیران اجرایی مشاوره دهند تا مدیران نیز در این باره تصمیم گیری های لازم را انجام و خدمات بحق ایثارگران را به این عزیزان ارائه نمایند.
فریبرز نجفی مدیرکل بنیاد استان ضمن تقدیر از مشاورین ایثارگران دستگاه های اجرایی در خصوص رسیدگی به امور ایثارگران گفت: لازمه آگاهی مشاورین برگزاری کارگاههای آموزشی است که بنیاد تلاش می کند با حضور معاون حقوقی بنیاد مرکز و مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران این کارگاه را برگزار نماید.
 
نجفی در بخشی از سخنان خود با اشاره به بیمه تکمیلی ایثارگران دستگاههای اجرایی گفت: جامعه معزز ایثارگری صاحبان اصلی نظام هستند و حل مشکلات این عزیزان از اهداف بنیاد است اما طبق فصل سوم قانون جامع ایثارگران مصوب 1391/10/2 مجلس شورای اسلامی، پرداخت هزینه‌های درمانی ایثارگران شاغل و بازنشسته بر عهده دستگاه اجرایی مربوطه خواهد بود.
نجفی گفت: بر اساس این قانون دولت موظف به تأمین اعتبار و دستگاه‌های اجرایی مکلف به پرداخت می‌باشند اما دولت محترم اعتبار لازم جهت عقد قرارداد سال 97 و 98 را در اختیار بنیاد نگذاشته و در تاریخ 97/7/14 طبق دستور معاون اول ریاست جمهوری این تکلیف بر عهده ادارات و سازمان‌ها نهاده شده است که در سیاست‌گذاری این موضوع بنیاد هیچ‌گونه نقشی نداشته است.
وی ضمن تأکید بر همت و تعامل مسئولان، ادامه داد: همه ما مدیون این ایثار هستیم، اما گفتن زبانی مشکلی را حل نمی‌کند، باید در عمل، صداقت حرف‌های خود را ثابت کنیم و اگر می‌خواهیم ارادت خود را به خاندان شهدا و ایثارگران نشان دهیم، به رفع مشکلات آن‌ها کمک کنیم.
انتهای پیام/

کد مطلب: 269699
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...