مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی:
بنیاد از ایثارگران کارآفرین حمایت می کند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی در سمینار معاونین و رؤسای ستادی و شهرستانی بنیاد اظهار داشت: با ایجاد فرصت‌های اشتغال‌زایی، معرفی نخبگان علمی ایثارگر و حمایت‌های مالی بنیاد در جهت ایجاد فرصت‌های شغلی و توانمندسازی اشخاص کارآفرین بخشی از مشکلات شغلی جامعه معزز ایثارگری قابل‌حل خواهد بود.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی، عباس پورحسن در سمینار معاونین و رؤسای ستادی و شهرستانی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی اظهار داشت: گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور فعال و پررنگ بنیاد در بین آحاد عموم مردم برگزار شود.
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی بابیان اینکه اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در گرو تکریم و تعظیم جامعه ایثارگری است افزود:‌ روسای بنیاد با نگاهی پدرانه نسبت به ایثارگران تلاش در شناخت روحیات فردی و خانوادگی آن‌ها داشته باشند تا بتوانند با سعه‌صدر و انرژی مضاعف در رفع مشکلات جامعه ایثارگری قدم بردارند.
وی پذیرش سخن حق و روحیه انتقادپذیری، استقامت و صبوری، صلاحیت علمی و رفتار مسئولانه، معتدل بودن در امور و به کارگیری تمام توانایی ها را از اصول رفتاری مدیران موفق برشمرد و گفت: نتیجه ارتقا توانایی‌ها،  بهبود عملکرد و  ارائه خدمات شایسته است و این امر مستلزم آگاهی مدیران از علم روانشناسی و برخورد باظرافت و توأم با یکپارچگی با همکاران و جامعه ایثارگری است.
 مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی بابیان اینکه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های بنیاد، موضوع درمان جامعه ایثارگری است افزود: طرح پایش سلامت ایثارگران، فعال بودن پرونده الکترونیک بیماران، در جهت حل مشکلات درمانی جامعه ایثارگری مثمر ثمر خواهد بود.
وی اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را دومین دغدغه بنیاد بیان کرد و گفت: مشکلات اقتصادی جامعه، خاص بنیاد نیست و گریبان گیر تمامی ابعاد جامعه است اما تلاش در رفع این مشکلات با تدابیر اندیشمندانه و دوراندیشانه ممکن خواهد بود.
پورحسن افزود: با ایجاد فرصت‌های اشتغال‌زایی، معرفی نخبگان علمی ایثارگر و حمایت‌های مالی بنیاد در جهت ایجاد فرصت‌های شغلی و توانمندسازی اشخاص کارآفرین بخشی از مشکلات شغلی جامعه معزز ایثارگری قابل‌حل خواهد بود.
وی در خصوص رعایت اصل تکریم و عزتمندی جامعه ایثارگری و دقت در شناخت و ثبت دقیق اطلاعات در سیستم سجایا گفت: سیستم سجایا به ویژه اطلاعات مربوط به آدرس و مشخصات دقیق ایثارگران با سرعت عمل بیشتری به روز رسانی گردد.
گفتنی است، اتمام ساماندهی گلزارهای نیمه‌تمام و گلزارهای یک تا ۳ مزاره، ارتقا بهبود عملکرد مراکز مشاوره، اجرا و معرفی طرح سپاس به‌عنوان طرح ملی و همگانی، مرمت و تعویض تابلوهای مربوط به شهدا،‌ تلاش در راستای اخذ درخواست‌های جامعه هدف در سیستم تلفن گویای ۱۶۱۶، ثبت خدمات ایثارگران در پرونده خدماتی، پرهیز از ایجاد هزینه‌های مازاد، ارتباط مستمر با ائمه جمعه و تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان‌ها از اهم موارد موردبحث در این نشست بود.
یادآوری می‌شود، نشست معاونین، رؤسای ستادی و شهرستانی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان شرقی ظهر امروز پنجشنبه 15 آذر 1397، باهدف بررسی و شناخت فرصت‌ها و تهدیدهای تمامی حوزه‌های کاری بنیاد برگزار شد.
انتهای پیام/


عکس: مائده زارعی
 
کلمات کليدی: ایثار، آذربایجان، شرقی، سمینار، مدیرکل، معاونین، روسا، بنیاد شهید و امور ایثارگران
کد مطلب: 269852
 
 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...