والدین و همسران شهدای گنابادی تجلیل شدند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۰
از والدین و همسران شهدای شهرستان گناباد با اهدای لوح یادبود تجلیل به عمل آمد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، به منظور تجلیل و تکریم از خانواده های شهدا دیدار با والدین شهدای روستای حاجی آباد، دیدار با والدین و همسر شهید یوسفعلی اسماعیلی، مادر شهید حسن طالبی، مادر شهید محمود عباسی وهمسر جانباز متوفی 45% محمد آخرتی توسط مسئولان گناباد انجام شد.
حجت الاسلام حسن صادقی نسب امام جمعه شهرستان گناباد در این دیدارها با بیان اینکه خانواده معظم شهدا ارزش والایی در پیشگاه خداوند دارند، گفت: مادران شهدا پرچمدار راه شهدا و ارزش های دینی در جامعه هستند.
رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران ضمن تقدیر از همراهی مسئولان شهرستان در مسیرهای دور و روستاها و تجلیل و تکریم از خانواده شهدا گفت: دیدار از آنهابا خانواده شهدا و ایثارگرانتجدید قوایی برای ادامه راه شهدا است و ما هرگز نباید یاد شهدا را فراموش کنیم.
محمد شهابی ادامه داد: تجلی اسم الهی خون شهید است که با سرخی خون خودش راه را به ما نشان می دهد.
گفتنی است شهید یوسفعلی اسماعیلی متولد اول اردیبهشت 45 که در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه، شهید حسن طالبی متولد 7 اردیبهشت 43  که در حوالی شهر یزد، شهید محمود عباسی متولد 9 فروردین 40 که در منطقه فکه 12 آبان 61 به مقام رفیع شهادت نائل آمدند و جانباز 45% محمد آخرتی متولد 21 مرداد 14 که در جزیره مجنون و منطقه جفیر مجروح شده بود در 24 آذر 86 در سن هفتاد و دو سالگی به دیار حق شتافت.
این دیدار ها با حضور صادقی نسب امام جمعه، محمدرضا حجازی بخشدار مرکزی، جناب سرهنگ ابراهیم زاده فرمانده نیروی مقاومت بسیج شهرستان و حسین نجاری رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد برگزار شد.
گفتنی است شهرستان گناباد 332 شهید ، 925 نفر جانباز و  25 آزاده سرافراز را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
 
وجیهه عجمی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان گناباد
 


کلمات کليدی: ایثار رضوی، تجلیل، والدین شهدا، گناباد، روستای حاجی آباد، خراسان رضوی
کد مطلب: 269867