یادواره شهدای روستای کلات شهرستان گناباد برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۷
سومین یادواره 13 شهید روستای کلات و حومه شهرستان گناباد برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، سومین یادواره 13 شهید روستای کلات شهرستان گناباد استان خراسان رضوی، پنجشنبه هشتم آذر ماه در حسینیه این روستا برگزار شد.
امام جمعه موقت گناباد در این یادواره اظهار داشت: برگزاری یادواره شهدا ضمن اینکه باعث ماندگاری یاد و خاطره شهیدان والامقام می شود، مروج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در جامعه است.
حجت الاسلام حسین اسلامی تصریح کرد: با وجود فضای مسموم مجازی و ایجاد شبهه در افکار عمومی بویژه میان نسل جوان، برگزاری یادواره شهدا باعث آشنایی هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان با راه و سیره شهدا می شود.
وی به روستای کلات که 13 شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است افزود: بیشتر این افراد در جبهه های حق علیه باطل در استان کردستان به شهادت رسیده اند همه این عزیزان فقط یک هدف مشترک داشتند آن هم رضایت حق تعالی بود.
امام جمعه موقت گناباد ادامه داد: ورود انقلاب اسلامی به دهه چهارم که به تعبیر رهبر معظم انقلاب دهه پیشرفت و عدالت است بواسطه خون مطهر شهدا و تداوم راه این عزیزان بوده است.
وی خاطر نشان ساخت: امنیت حاکم بر کشور که ثمره خون مطهر شهداست مردم در رفاه و آرامش زندگی می کنند و باید قدردان این نعمت بزرگ و تلاش برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشیم .
این یادواره که به همت ناحیه مقاومت بسیج و پایگاه مقاومت شهید روشن حوزه امیرالمومنین(ع)، بنیاد شهید و امور ایثارگران، دهیاری و شورای اسلامی برگزار شد، شهابی رئیس بنیاد، سرهنگ گنابادی جانشین فرماندهی نیروی مقاومت بسیج، حجت الاسلام خاکشور امام جمعه کاخک، حجت الاسلام استوار امام جماعت دهستان زیبد، آحاد مردم به ویژه خانواده های شهدا و ایثارگران برگزار شد.
مداحی کربلایی مهدی جهاندار، سخنرانی بخشی از وصیت نامه شهدا، تجلیل از خانواده شهدا از دیگر برنامه های این یادواره بود.
گفتنی است شهرستان گناباد 332 شهید ، 925 نفر جانباز و  25 آزاده سرافراز را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.​ 
انتهای پیام/


وجیهه عجمی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان گناباد
 


 
کلمات کليدی: ایثار رضوی، گناباد، روستای کلات، 13شهید، خراسان رضوی،
کد مطلب: 269868