کارگروه اشتغال شهرستان گناباد و بجستان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۲
کارگروه اشتغال شهرستان گناباد و بجستان با هدف بررسی فرصت های شغلی برای جذب فرزندان ایثارگران این دو شهرستان برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، جلسه و کارگروه اشتغال شهرستان های گناباد و بجستان در شهرک صنعتی گناباد با هدف بررسی فرصت های شغلی برای جذب فرزندان  ایثارگران این دو شهرستان برگزار شد.
رئیس بنیاد شهیدو امورایثارگران گناباد گفت: اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران امروز بزرگترین دغدغه ایثارگران است که باید با همدلی برای رفع این مشکل تلاش کنیم.
محمد شهابی خاطر نشان ساخت: فرصت های شغلی بسیاری در این دو شهرستان وجود دارد که مسئولان فرزندان شهدا و جانبازان را باید در اولویت قرار دهند.
وی افزود: در این جلسه مقرر شد جلسات توجیهی و راهنمایی شغلی متقاضیان جویای کار توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شود.
رپیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گناباد در خصوص همکاری سایر ادارات در این امر مهم گفت: طبق اعلام آمادگی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان انشالله به زودی مشاوره شغلی رایگان کلیه متقاضیان شاهد و ایثارگر جویای کار و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی خانگی و روستایی و سایر اعتبارات موجود به متقاضیان معرفی شده از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام می شود.
وی در همین راستا ادامه داد:پرداخت کلیه مشوق های پیش بینی شده به متقاضیان و افراد واجدشرایط و به منظور تشویق و تقویت روحیه کارآفرینی فرزندان شاهد و ایثارگر با هماهنگی مدیران عامل و مراکز مذکور اردوی راه اشتغال (بازدید مراکز تولیدی و اقتصادی) برگزار خواهد شد.
شهابی در خصوص اعلام آمادگی اداره فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر افزود: برگزاری دوره های تخصیص کارآفرینی، بازدیدهای آموزشی از کارگاه ها و مراکز تخصصی، برگزاری رایگان دوره های آموزش متناسب بر واحدهای تولیدی و مراکز صنعتی شهرستان از برنامه هایی است که توسط اداری فنی و حرفه ای انجام می شود.
وی همچنین در خصوص اعلام آمادگی اداره صنعت، معدن و تجارت مبنی بر رفع مشکلات ایثارگران جویای کار گفت: اعطای پروانه کسب رایگان به متقاضیان شاهد و ایثارگر، برگزاری جلسه مشترک بین مدیر شرکت صنعتی گناباد و مدیران واحدهای تولیدی چینی تقدیس، دیرگداز و الیاف سیمرغ، تشکیل کمیته نظارت بر مشاغل خانگی و روستایی و پروانه های کسب ایثارگران و بررسی میزان اشتغالزایی، تشکیل تعاونی های شاخص متناسب با نیاز شهرستان توسط متقاضیان شاهد و ایثارگر انجام خواهد شد.
رپیس بنیاد شهید و امورایثارگران گناباد خاطر نشان ساخت: ثبت نام متقاضیان کار در مراکز کاریابی شهرستان به منظور معرفی به واحدهای تولیدی و اقتصادی، تشکیل کارگروه اشتغال ایثارگران شهرستان باحضور کلیه دستگاه های اجرایی مرتبط و با پیگیری بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیرخانه کارگروه اشتغال شهرستان، اعلام مشخصات کلیه ایثارگران متقاضی کار به تفکیک رشته و تخصص به کارگروه اشتغال ایثارگران توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، فهرست واحدهای تولیدی و اقتصادی ایثارگری کلیه شهرک های صنعتی گناباد، بیدخت و کاخک به بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام شود از موارد دیگری است که در راستای رفع بیکاری ویزه فرزندان شاهد و ایثارگر انجام می شود.

این جلسه با حضور جهان پور مشاور مدیرکل و مسئول امور ایثارگران شرکت شهرک های صنعتی استان، حاتمی رییس اداره اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهیدو امورایثارگران خراسان رضوی، شوقی رپیس بنیاد شهید وامورایثارگران بجستان، هوشمند مدیرعامل محترم شهرک صنعتی گناباد و بجستان، مدیران ادارات فنی و حرفه ای، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت،معدن و تجارت شهرستان گناباد برگزار شد.
انتهای خبر/
 کد مطلب: 269869
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...