آسیب‌های اجتماعی با ترویج سبک زندگی شهدا کاهش می‌یابد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۰
کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فنون مطالعه و روش‌های نوین یادگیری برای خانواده‌های شاهد و ایثارگر شهرستان اهر برگزار شد.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از اهر، حجت‌الاسلام علی اسماعیل‌زاده از اساتید حوزوی در جمع خانواده‌های شاهد و ایثارگر شهرستان اهر گفت: آسیب‌های اجتماعی با ترویج سبک زندگی شهدا کاهش می‌یابد.
وی بروز آسیب‌های اجتماعی نظیر طلاق، اعتیاد و... را از مهم‌ترین نتایج نفوذ فکری و فرهنگی دشمن در کشور دانست و تصریح کرد: وقتی دشمن از طریق سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و در گستره وسیع به دنبال نفوذ در اذهان جوانان مملکت است، تنها یادآوری پیام و آرمان شهداست که می‌تواند، جوانان را از گزند حوادث مصون بدارد.
اسماعیل‌زاده بابیان اینکه مردم احساس دین در قبال ازخودگذشتگی‌ها و ایثار شهدا دارند گفت: امروز تک‌تک مردم به‌ویژه مسئولان همسو با بنیاد شهید و امور ایثارگران، رسالت خطیر اشاعه آرمان‌های شهدا را بر عهده‌دارند.
وی بابیان اینکه تحکیم بنیان خانواده از مهم‌ترین مباحث روز جامعه است، ادامه داد: طلاق و اعتیاد در صدر آسیب‌های اجتماعی قرار دارد که با برگزاری کارگاه‌های آموزش‌ خانواده می‌توان به‌صورت چشم‌گیر این معضل را کنترل کرد.
اسماعیل‌زاده به عوامل پیدایش انحرافات اجتماعی و رفتارهای نابهنجار در جامعه اشاره کرد و افزود:خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده میانگین  آسیب‌های اجتماعی در بین خانواده معزز شاهد و ایثارگر نسبت به سایر اقشار جامعه بسیار پایین است.
گفتنی است، در ادامه این کارگاه آموزشی که پنجشنبه 15 آذرماه سال 1397 در سالن اجتماعات دبیرستان فرزانگان شهرستان اهر برگزار شد، داود الهویردی زاده مشاور اداره آموزش‌وپرورش اهر در خصوص فنون مطالعه و روش‌های نوین یادگیری مطالبی را به دانش آموزان شاهد و ایثارگر و والدین معظم آنان ارائه کرد.
انتهای پیام/

کلمات کليدی: ایثار، آذربایجان، شرقی، اهر، کارگاه، آموزش خانواده، شاهد و ایثارگر
کد مطلب: 269876
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...