نقش تشکل‌های مذهبی فرزندان شهدا در اشاعه فرهنگ ایثار بی‌بدیل است
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: تشکل‌های مذهبی ایثارگران به‌ویژه فرزندان شاهد نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و انتقال فرهنگ و سبک زندگی شهدا در سطح جامعه به‌خصوص نسل جوان دارند.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی،‌ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان شامگاه پنجشنبه 15 آذر 1397، با حضور در «هیئت وارثان» گفت:‌ هیئت‌های عزاداری به‌مثابه پایگاه‌های بصیرت افزایی و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت هستند.
عباس پورحسن در جمع فرزندان شاهد هیئت وارثان تأکید کرد:‌ تشکل‌های مذهبی ایثارگران به‌ویژه فرزندان شاهد نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و انتقال فرهنگ و سبک زندگی شهدا در سطح جامعه به‌خصوص نسل جوان دارند.
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی خاطرنشان شد: ریختن اشک و به اوج رسیدن احساسات در عزای امام حسین (ع) ارزش معنوی دارد بالأخص آگاهی و معرفتی که منجر به بروز این احساسات پاک می‌شود از اهمیت بیشتری برخوردار است.
وی در ادامه افزود: آرمان‌های فرزندان شهدا و هیئت‌های حسینی نباید تنها محدود به ساعات حضور در هیئت باشد بلکه باید بتوانند آن ارزش‌ها را به زندگی فردی اجتماعی و سیاسی خود گره بزنند.
پورحسن تصریح کرد: تشکل‌های مذهبی شاهد و ایثارگر باید سه ویژگی پیوند منطق و عاطفه، بصیرت‌افزایی و قرآن محور بودن را سرلوحه اهداف و فعالیت‌های خود قرار دهند و به آن جامه عمل بپوشانند.
گفتنی است، «هیئت وارثان» در سال ۱۳۷۳ تأسیس‌شده است و هر هفته روزهای پنج‌شنبه، به میزبانی خانواده‌های معظم شهدا، در مسجد آیت‌الله شهیدی تبریز،‌ مراسم ملی، مذهبی و گرامیداشت سالگرد شهادت شهدای والامقام را برگزار می‌کند.
انتهای پیام/


 
کد مطلب: 269882
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...