به مناسبت روز دانشجو؛
دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد تجلیل شدند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰
دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد در مراسمی به مناسبت 16 آذر روز دانشجو با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تجلیل شدند.
دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد تجلیل شدند
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام محمدحسن کاویانی‌ معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در گردهمایی دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد که به مناسبت 16 آذر روز دانشجو برگزار شد، طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهدای دانشجو گفت: 16 آذر که توجه عموم مردم به ویژه دانشجویان عزیز به این روز معطوف می‌شود، روز مهمی است چرا که این روز بزرگ یادآور شجاعت، غیرت و دلاوری جوانانی است که در سنگر دانشگاه در راه انقلاب و اسلام ایثار کردند.
وی با بیان اینکه امروز هفت هزار نخبه شاهد و ایثارگر در کشور شناسایی شده‌اند، تصریح کرد: برای آنانی که جان خود را فدای اعتلای نظام اسلامی کردند بسیار مهم است که فرزندانشان چه ارزیابی از ایثار آنان دارند و امروز دانشجوی ما می‌داند که اهانت به دستاوردهای نظام، اهانت به خود او است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: بعد از کودتای 28 مرداد، حرکت دانشجویان شهید در 16 آذر سال 1332 در اوج ناامیدی و خفقان جو حاکم، به فاصله چند سال به خیزش ملی انقلاب اسلامی و پس از آن هشت سال دفاع جانانه ملت و شکل‌گیری نسلی ایثارگر و مجاهد تبدیل شد و یکی از اثرات ارزنده آن اشتغال به تحصیل بیش از 160 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌های کشور است.
حجت الاسلام کاویانی‌ در پایان خاطرنشان ساخت: هیجان مثبت، مجذوبیت، معنویت و روابط مؤثر از عناصری است که دانشجو باید آن را در طول دوره تحصیل در نظر بگیرد و در این راه به درستی، این حرکت ارزشمند را ادامه دهد.
در پایان این مراسم از نفرات برتر علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد با اهدای لوح یادبود تجلیل شد.
گفتنی است، این مراسم باشکوه که با شرکت بیش از 600 نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد در سالن همایش‌های دانشکده علوم این دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام حسین معصومی مدیرکل بنیاد خراسان رضوی و محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 269883