داخلی صفحه بوشهر خبر
 
یادواره شهیده «سمنبر عالی پور» برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۹
آیین یادواره آبروی محله شهیده «سمنبر عالی پور» با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب در دیر برگزار شد.
یادواره شهیده «سمنبر عالی پور» برگزار شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، حجت‌الاسلام سید علی حسینی در آیین اظهار داشت: بزرگداشت شهدا یک وظیفه دینی، سیاسی، انسانی و اخلاقی است که بر عهده همگان است.
وی بابیان اینکه شهدای 13 آذر سال 57 شهرستان دیر ویژگی خاصی دارند، افزود: 13 آذر بازتاب‌دهنده هویت دینی، مذهبی، انقلابی و حماسه مردم شهرستان دیر است.
امام‌جمعه بندر دیر عنوان کرد: در این روز مردم شهر دیر و اطراف که در این شهر اجتماع کرده بودند با شور و شعوری و با بصیرت و احساس مسؤولیتی که در قبال ارزش‌های اسلامی داشتند و تبعیت از مقام مرجعیت و رهبری با دستان خالی در مقابل مزدوران رژیم شاه ایستادند و جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند.
وی بابیان اینکه جهاد کبیر به‌منزله عدم تسلیم در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن است، ادامه داد: بالاتر از آن جهاد افضل به معنای ایستادگی در برابر یک سلطان ستمگر است که شهیدانی همچون احمد حیدری و سمنبر عالی پور و سایر شهدا و جانبازان انقلاب در آن دوران خفقان در مقابل محمدرضا شاه معدوم و ملعون قرار گرفتند و با دستان خالی برای دفاع از اسلام سینه سپر کردند.
حسینی گفت: شهدای انقلاب با بصیرت کامل، ولایتمداری و پایبندی به ارزش‌های دینی از پیشگامان شهادت بودند.
وی با تأکید بر اینکه شهیده سمنبر عالی پور تا آخرین لحظه که جان در بدن داشت چادر را از خود جدا نکرد، بیان داشت: پیام این شهیده به زنان و دختران ما حفظ حجاب و عفاف و وقار و متانت یک زن مسلمان است.
امام‌جمعه بندر دیر افزود: امروز نیز زنان ما با حفظ حجاب در همه عرصه‌ها و دستگاه‌های مختلف نقش‌آفرین هستند.
وی بابیان اینکه زنان ما باید از شهیده سمنبر عالی پور الهام بگیرند، یادآور شد: پیام یادواره شهدا این است که شهدایمان را فراموش نکنیم و نگذاریم مجالس شهدا کمرنگ شود.
حسینی گفت: ما مدیون تمام شهدای انقلاب، دفاع مقدس، ترور و مدافع حرم هستیم، لذا ولایتمداری و پایبندی به ارزش‌های دینی و دفاع از انقلاب و اسلام را از شهدا و خانواده‌هایشان یاد بگیریم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 269890
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...