داخلی صفحه لرستان خبر
 
امام جمعه پلدختر:
امنیت امروز کشور به‌ واسطه خون شهدای والامقام است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۶
امام جمعه پلدختر در دیدار خانواده شهدا گفت: امنیت امروز کشور به واسطه خون شهدای والامقام است
امنیت امروز کشور به‌ واسطه خون شهدای والامقام است
 
به گزارش «ایثار واحد لرستان» امام جمعه پلدختر روز پنج شنبه 15 آذرماه با 5 خانواده شهید روستای گل گل دیدار کرد.
حجت الاسلام والمسلمین احمدعلی حسین زاده آملی، امام جمعه پلدختر با حضور در منزل شهیدان مسعود عزیزی، هاشم ابراهیمی، مجید ابراهیمی، سپهدار سلیمانی و فتح اله چراغی با خانواده این عزیزان دیدار و گفتگو کردند.
امام جمعه پلدختر در این دیدار ها با اشاره به جایگاه و منزلت خانواده معظم شهدا بر ضرورت تکریم هرچه بیشتر خانواده شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: حفظ و بقای انقلاب اسلامی و فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت مرهون ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان اسلام است.
وی در ادامه افزود: امروز امنیت کشور به‌ واسطه خون این شهدای والامقام است و اگر به کشورهای همسایه و دورتر و اتفاقات رخ‌ داده توجه کنیم متوجه می‌شویم غرق در نعمت الهی هستیم و این امنیت بزرگ‌ترین نعمت است.
حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده آملی در پایان خاطر نشان کرد: ما هرچه داريم از خون شهدا و امام شهدا است و خانواده شهدا قشری ارزشمند برای مردم، نظام و انقلاب اسلامی هستند که خدمت به آنان برای همه ما افتخاری بزرگ و توفيقي الهی است.
شهید مسعود عزیزی هشتم دي 1351، در روستاي گل گل از توابع شهرستان پلدختر به دنيا آمد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. بيست و هفتم خرداد 1367، در ماووت عراق بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. پيكرش در منطقه بر جاي ماند و هجدهم فروردين 1376، پس از تفحص در گلزار شهداي شهرستان زادگاهش به خاك سپرده شد.
شهید هاشم ابراهيمي نهم خرداد 1346، در روستاي گل گل از توابع شهرستان پل‌دختر به دنيا آمد. به عنوان سرباز ارتش به جبهه اعزام شد. بيست و دوم تير 1367، در عين خوش بر اثر عوارض ناشي از مصدوميت شيميايي به شهادت رسيد.
شهید مجید ابراهيمي سي ام شهريور 1348، در روستاي گل گل از توابع شهرستان پلدختر به دنيا آمد. به عنوان بسيجي در جبهه حضوريافت. سي ام ارديبهشت 1365، با سمت تك تيرانداز در حاج عمران عراق بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد. پيكر او مدت ها در منطقه برجا ماند و پس از تفحص نوزدهم ارديبهشت 1376، در زادگاهش به خاك سپرده شد.
شهید سپهدار سليماني نهم شهريور 1346، در روستاي گل گل از توابع شهرستان پلدختر چشم به جهان گشود. به عنوان پاسدار وظيفه در جبهه حضور يافت. بيست  و هفتم  فروردين 1366، با سمت خدمه خمپاره انداز در سردشت توسط نيروهاي عراقي بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد.
شهید فتح الله چراغي دوم فروردين 1346، در روستاي گل گل از توابع شهرستان پلدختر به دنيا آمد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. سي ام تير 1361، در شلمچه بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد.
انتهای پیام//
کد مطلب: 269894
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...