داخلی صفحه زنجان خبر
 
به مناسبت روز دانشجو
دیدار جمعی از مسئولان زنجان با خانواده شهید دانشجو
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۶
جمعی از مسئولان استان زنجان به مناسبت روز دانشجو با خانواده دانشجوی شهید محمدمسعود پارسا دیدار کردند.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار زنجان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان و جمعی از مدیران استان همزمان با روز دانشجو با حضور در منزل شهید محمدمسعود پارسا، ضمن دیدار با خانواده ایشان از رشادت های شهیدان، تجلیل کردند.
فتح الله حقیقی استاندار زنجان در این دیدار خاطرنشان کرد: این شهید دانشجو همچون سایر شهدای دانش‌آموز و دانشجو بدون هیچ درخواست و چشمداشتی و تنها با نیت الهی و اراده قلبی خود مسیر نبرد با دشمنان را در پی گرفته و در راستای دفاع از وطن در جبهه ها حاضر و به درجه رفیع شهادت نائل گردیده است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان نیز در این دیدار گفت: هرچه داریم به برکت خون مطهر شهدا و از نیت پاک آن هاست و همین سبب شده تا چهل سال به برکت خون مظلوم آنها در مقابل دشمنان، ایستادگی کنیم.
آیت الله خاتمی با اشاره به روایتی مبنی بر این که شهدا در روز قیامت، انتظار دیدار پدر و مادرشان را دارند که شفاعتشان کنند، افزود: طبق روایات، بعد از معصومین و علما، شهدا هستند که در ارتباط با ارحام خویش تا چهل خانواده، حق شفاعت دارند.
گفتنی است شهید محمدمسعود پارسا در 22 آذرماه سال 1347 متولد شد، این شهید والامقام دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه تهران بود که با آغاز جنگ تحمیلی راهی جبهه شد.
شهید پارسا در 17 شهریور سال 1366 در عملیات نصر 7 به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.


انتهای پیام/
کد مطلب: 269945
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...