داخلی صفحه مرکزی خبر
 
درخشش فرزندان شاهد و ایثارگر استان مرکزی درجشنواره" ادبی و تجسمی "
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰
فرزندان شاهد و ایثارگر استان مرکزی در جشنواره "ادبی و تجسمی هنرمندان شاهد و ایثارگر" تقدیر شدند .
 
به گزارش ایثار واحد"استان مرکزی"، معاون فرهنگی و آموزشی ضمن اعلام  خبر درخشش فرزندان شاهد و ایثارگر استان مرکزی  درجشنواره" ادبی و تجسمی " گفت:این همایش با مضامین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و در آینه هنر برنامه ریزی  و مورد توجه قرار گرفت .
محمد رضا گرجی تصریح کرد: امروز به با برگزاری این چنین جشنواره هایی می توانیم  به عنوان یک هنرمند مانند شهدا که از خاک ایران دفاع کردند به عنوان سفیران فرهنگی از حوزه فرهنگ و هنر حفاظت و فضا را برای بالندگی و تکامل آماده کنیم.
گرجی گفت: استفاده از هنرهای ادبی و نوشتاری  و تجسمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار موثر است.
وی در ادامه افزود: به فرموده حضرت امام راحل(ره) , شهادت هنر مردان خداست و پاداش چنین هنرنمایی را  خداوند متعال در آیه شریفه((عند ربهم یرزقون)) معین فرموده که مختص صالحان و برگزیدگان است.
گرجی با اشاره به زمینه های مختلف و متعدد هنری در ترویج فرهنگ ایثارو شهادت اظهار داشت: برگزاری چنین جشنواره هایی باعث بوجود آمدن دوستی‌هایی عمیق میان هنرمندان با یکدیگر می‌شود و در کنار این‌ها می‌توان تجربیات و تکنیک‌های دیگران را یاد گرفت و از آن استفاده کرد.
گفتنی است در مراسم اختتامیه این جشنواره در بخش نقاشی «تکتم باقری» رتبه برتر،  و در بخش شعر« نرگس واحدی» و«مریم فرجی» به رتبه برتر دست یافتند  و مورد تقدیر قرار گرفتند .
انتهای پیام/
کد مطلب: 269972
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...