مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی:
دانشجویان امروز ادامه‌دهنده راه شهدای دانشجو
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در حاشیه برگزاری یادواره شهدای دانشجو گفت: دانشجویان امروز با بصیرت و ولایت مداری ادامه‌دهنده راه شهدای دانشجو هستند.
دانشجویان امروز ادامه‌دهنده راه شهدای دانشجو
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی، سید عابس حسینی در حاشیه برگزاری یادواره شهدای دانشجوی خراسان شمالی گفت: دانشجو اگر سیاسی نباشد و نتواند به‌درستی تحلیل کند باعث اشتباه گرفتن دوست و دشمن از هم می‌شود و علاوه بر آن مورد سو استفاده دشمن نیز قرار می‌گیرد که در تاریخ جمهوری اسلامی از این قبیل اتفاقات به‌وفور یافت می‌شود.
اما اگر دانشجوی در طول این دوران سیاست دینی همراه بااخلاق اسلامی را نیز را یاد بگیرند به‌راحتی توان فعالیت سیاسی را داشته و دیگر مورد سو استفاده دشمن قرار نمی‌گیرد.
 وی در ادامه افزود: روز ۱۶ آذر دانشجویان هوشیار و با بصیرت دانشگاه تهران با درک صحیح توطئه‌های دشمنان در مقابل آنان ایستادند اما پاسخ رژیم پهلوی به این دلاور مردان گلوله آتشین بود.
به همین منظور بود که 16 آذر به‌عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی در دفتر تاریخ این سرزمین به یادگار ثبت‌شده است.
اما دانشجویان بیدار ایران اسلامی در طول سال‌های پس از انقلاب نشان دادند که با بصیرت و هوشیاری در همه صحنه‌های حساس حضوری فعال داشته و نشان دادند که راه شهدای دیروز را ادامه می‌دهند و هیچ‌گاه زیر بار ظلم و ستم استعمارگران نخواهند رفت.
امروزه دانشگاه‌های ایران مملو از دانشجویانی است که برای اعتلای ایران اسلامی، تولید علم، فناوری و توسعه و آبادانی کشور تلاش می‌کنند.
لازم به ذکر است یادواره شهدای دانشجو هم‌زمان با سالگرد شهادت حر انقلاب شهید شاهرخ ضرغام در بجنورد برگزار شد.
در این مراسم سردار قاسم صادقی از هم‌رزمان شهید شاهرخ ضرغام سخنرانی و حاج رضا ایزی نیز به مداحی پرداختند و در انتها از خانواده شهدا نیز تجلیل شد.
کد مطلب: 269980
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...