داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
مدیرکل بنیاد کرمانشاه: فرهنگ ایثار، فرهنگ انسان‌دوستی، مهربانی و خیرخواهی است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
در نشست نمایندگان ادارات و دانشگاه‌های استان، برنامه‌ها، و مصوبات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان بررسی شد.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه: فرهنگ ایثار، فرهنگ انسان‌دوستی، مهربانی و خیرخواهی است
 
به گزارش ایثار «واحد کرمانشاه» به‌منظور بحث و بررسی پیرامون مصوبات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمانشاه، نمایندگان ادارات و دانشگاه‌های عضو، صبح امروز در نشستی به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی عسگری مدیرکل بنیاد کرمانشاه شرکت کردند.
در این نشست که در سالن جلسات ساختمان ستاد استان برگزار شد، حجت‌الاسلام عسگری ضمن قدردانی از تلاش‌های به‌عمل‌آمده توسط اعضای این شورا گفت: بحمدالله در یک سال گذشته، شورا با اقدامات مطلوبی که از ظرفیت‌های قانونی دستگاه ها و سازمان‌های اداری صورت داده است به‌طور فعالی به موضوع ایثار و شهادت پرداخته و تصمیمات خوبی را اتخاذ کرده است.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه گفت: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بستر و فرصت مغتنمی است که بتوانیم اهداف بنیاد را به بهترین وجهی پیاده‌سازی کنیم.
حجت‌الاسلام عسگری افزود: همه باید این نکته را متوجه باشیم که اگر امروز ایران اسلامی دارای عزت، شرافت و کرامت است به یمن ایثار و فداکاری شهدای بامعرفت و گران‌قدری است که سینه خود را در میدان مبارزه با دشمنان اسلام و انقلاب سپر کرده و کشور را به این اقتدار و عظمت رساندند.
مسئول بنیاد استان ادامه داد: امروز هر مسئولی در هر جایگاه و مقامی که حضور دارد، باید توجه داشته باشد که در مقابل این خون‌های پاک وظیفه دارد رسالت خود را به‌خوبی به انجام رسانده و آنچه را که در توان دارد برای حاکمیت ارزش‌های اسلامی به کار بگیرد.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه در آستانه 40 سالگی انقلاب هستیم اظهار داشت: دشمن تلاش می‌کند که با تبلیغات سوء فرهنگ ایثار و شهادت را فرهنگ خشونت نشان دهد درحالی‌که شهدا و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به‌خوبی نشان دادند که انسان‌دوستی، مهربانی، خیرخواهی و ایثارگری برای دیگران شاخصه مهم و ارزشمند این فرهنگ است و این فرهنگ برگرفته‌شده از دستورات مکتب نورانی اسلام است.
وی در پایان از اعضای حاضر خواست نظرات کاربردی و راهکارهای خود را به‌منظور طرح در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استانداری بیان کنند.
در ادامه هریک از اعضای این نشست به ارائه راهکارها، پیشنهادها و برنامه‌های خود در ماه‌های پایانی سال پرداختند که ازجمله می‌توان به تهیه 10 پایان‌نامه دانشجویی با موضوعیت ایثار و شهادت و برگزاری کنگره حسینی توسط دانشگاه رازی، برگزاری یادواره‌ها و مسابقات فرهنگی توسط آموزش‌وپرورش، برگزاری همایش مادران منتظر و همچنین همایش همسران جانباز 70 درصد توسط دانشگاه آزاد اسلامی و چندین برنامه توسط ادارات استان اشاره کرد.

 انتهای پیام/
 
کد مطلب: 270066
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...