داخلی صفحه بوشهر خبر
 
یادواره شهدای سوادآموزی استان برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۳
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان بوشهر گفت: یادواره شهدای سوادآموزی استان بوشهر اواخر بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
یادواره شهدای سوادآموزی استان برگزار می‌شود
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از مهر؛ غلامرضا دانش فر در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره شهدا اظهار داشت: برگزاری یادواره شهدا وظیفه حداقلی است که باید به نحوی احسن به آن عمل شود.
وی اضافه کرد: با همکاری و همراهی دیگر دستگاه‌ها تا پایان بهمن‌ماه سال جاری یادواره ۱۷۷ شهید سوادآموزی کشور و چهار شهید سوادآموزی استان بوشهر (شهیدان کرم مغدانی، حیدر تباشیر، محمدجواد فخری و شبر فرهانی) با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان سوادآموزی کشور برگزار می‌شود.
معاون سوادآموزی استان بوشهر با تأکید بر همکاری و همراهی سایر دستگاه‌ها در برگزاری این یادواره افزود: همه دستگاه‌ها ازجمله شهرداری بندر بوشهر، استانداری، فرمانداری‌ها و صداوسیما می‌توانند نقش مؤثری در برگزاری یادواره شهدای والامقام سوادآموزی داشته باشند.
وی با تقدیر از رسانه‌ها در انعکاس فعالیت‌های حوزه سوادآموزی استان، به نقش رسانه‌ها در برگزاری هرچه باشکوه‌تر این‌چنین یادواره‌هایی اشاره کرد و بیان داشت: همواره رسانه‌ها در مبارزه با پدیده شوم بی‌سوادی در کنار حوزه سوادآموزی بوده‌اند و انتظار می‌رود در این رویداد ماندگار نیز به‌خوبی نقش خود را ایفا کنند.
دانش فر با توصیه به نسل جوان برای پژوهش و مطالعه در مورد ایثارگری شهدا انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی هشت‌ساله اضافه کرد: در دو قرن اخیر، جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران، تنها جنگی بوده که با رشادت شهدا، آزادگان و دیگر ایثارگران حتی یک وجب از سرزمینمان توسط دشمن آر کشور ایران جدا نشده است.
وی با تأکید بر اینکه تجلیل از خانواده شهدا باید عملیاتی شود و تجلیل از این بزرگواران فقط به چنین یادواره‌های محدود نشود، گفت: تجلیل واقعی آن است که با رصد مسائل و مشکلات این قشر در حل گرفتاری‌ها ازجمله اشتغال فرزندان این شهدای عزیز کوشا باشیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 270230