داخلی صفحه بوشهر خبر
 
آشنایی نسل جوان بافرهنگ ایثار و شهادت ضروری است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۷
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: آشنا کردن نسل جوان جامعه بافرهنگ ایثار و شهادت ضرورت دارد.
آشنایی نسل جوان بافرهنگ ایثار و شهادت ضروری است
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از ایرنا؛ آنیتا مظفری در نشست کمیته ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر افزود: انقلاب اسلامی و امنیت حاکم بر کشور مرهون ایثار شهدا و خانواده‌های آنان است.
وی بیان کرد: این ایثارگری‌ها باید همواره پاس داشته شود که یکی از راه‌های مهم در تحقق این مهم برگزاری یادواره‌های شهداست.
مظفری ادامه داد: مهم‌ترین جنبه یادواره‌های شهدا بعد فرهنگی آن است که مردم در این بخش نقشی مهم عهده‌دار هستند.
وی افزود: در این زمینه باید با خلق آثار توسط نویسندگان و هنرمندان زمینه این انتقال پیام فرهنگی به نسل جوان جامعه فراهم شود.
مظفری گفت: دراین‌ارتباط یکی از کمیته‌های 20 گانه کنگره سرداران و 2000 شهید والامقام استان بوشهر به موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص‌یافته است.
وی ادامه داد: چاپ کتاب و نشریاتی در ارتباط با موضوع شهدا و ایثارگران و ازجان‌گذشتگی‌های آنان یکی از ابرازهای مهم در ماندگار سازی حماسه‌های این قشر است.
مظفری گفت: در قالب کمیته ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کنگره سرداران و 2000 شهید والامقام استان بوشهر سعی می‌شود تا با شناسایی نویسندگان توانمند زمینه با معرفی آن‌ها به کمیته یادشده زمینه تولید آثارهای فاخری در حوزه ایثار و شهادت فراهم شود.
وی ادامه داد: راه‌اندازی کتابخانه الکترونیک کتاب‌های دفاع مقدس ازجمله برنامه‌های فرهنگی استان است که در دستور کار بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 270231
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور