همکاری مشترک سازمان فرهنگی‌و‌هنری و بنیاد‌ در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان‌شرقی دیدار و در مورد همکاری‌های مداوم و سازنده برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گفتگو کرد.
 
به گزارش روابط‌عمومی سازمان، میکائیل نظری در این دیدار، ضمن تبریک انتصاب مدیرکل جدید بنیاد، یادآور شد: دو مجموعه، در سال‌های اخیر، با توجه به وظایف مشترک در بخشی از برنامه‌های فرهنگی، همکاری‌های نزدیکی داشته‌اند و از این پس نیز می‌توانند با ایده‌های جدیدتر و انگیزه بیشتر، برنامه‌های فراگیر و تاثیرگذار را در دستور کار قرار دهند.
وی سازمان فرهنگی و هنری را یک مجموعه اجرایی و عملیاتی در حوزه فرهنگ خواند و افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران، از نزدیک به مسایل و مشکلات حوزه تخصصی خود واقف است و می‌تواند نقش هدایت‌کننده در بحث‌های اجرایی داشته باشد.
مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، از تدوین خاطرات آزادگان توسط سازمان خبر داد و گفت: این اقدام، می‌تواند در قالبی هنرمندانه و ماندگار، به تهیه آثار پرمحتوا و همچنین ثبت و ضبط خاطرات سایر اقشار ایثارگر منجر شود.
نظری تاکید کرد: هر یک از سازمان‌ها و نهادها در چارچوب فرهنگی خود، وظایف مشخصی در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت دارند و سازمان‌ فرهنگی و هنری،  با تمام ظرفیت و امکان، خود را موظف به همراهی بنیاد می‌داند.
عباس پورحسن، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان‌شرقی نیز با قدردانی از حضور مدیرعامل سازمان، خاطرنشان کرد: اشتراک قابلیت‌های فرهنگی طرفین، به ویژه با در نظر داشتن مشکلات اقتصادی و محدودیت منابع مالی، ضروری است.
وی با بیان اینکه جامعه امروز، بیش از هر دوره دیگری، نیازمند درک مفهوم ایثار است، اظهار داشت: شهدا و جانبازان و آزادگان، الگوی ارزنده ایثار هستند و معرفی مشی متعالی این عزیزان، می‌تواند آحاد شهروندان را نسبت به مصالح شهر و جامعه، حساس‌تر کند.
پورحسن با بیان اینکه حدود 4درصد شهدای کشور، مربوط به آذربایجان شرقی است، گفت: برگزاری مشترک یادواره‌ شهدای محلات، سامان‌دهی تصاویر و اجرای طرح‌های هنری از شهدا، از دیگر اقداماتی است که می‌تواند با همکاری دو مجموعه، در فضای شهری اجرا شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 270563