فضای شهری باید در جهت رفاه جانبازان مناسب سازی شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
معاون فرماندار در جلسه ستاد پیگیری مناسب‌سازی شهری گفت: تمام ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی موظف اند امکانات مناسبی را در محیط کاری خود جهت حال رفاه معلولان و جانبازان فراهم کنند.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از کلیبر، جبار پرکاوش معاون فرماندار در جلسه ستاد پیگیری مناسب‌سازی محیط شهری و اماکن عمومی گفت: موضوع مناسب‌سازی با توانمندسازی جانبازان و معلولان ارتباط مستقیم دارد زیرا جایی که مناسب‌سازی انجام می‌شود شرایط برای خوداتکایی و استقلال نسبی فراهم می‌شود و تأثیرات مفیدی برای جامعه و فرد در بر خواهد داشت.
وی با اشاره به برخی از مشکلات جانبازان برای تردید در سطح شهر خاطرنشان کرد: تعبیه مسیر ویلچر، بالابر برقی و یا آسانسور، جای پارک ویژه جانبازان در مسیرهای عبور و مرو پرتردد نیازمند برنامه‌ریزی دقیق بوده و باید در طراحی، ساخت و احداث ساختمان ادارات، معابر و اماکن عمومی و شهری به نحوی عمل شود که دسترسی آسان و بهره‌مندی لازم برای جانبازان و معلولان فراهم گردد.
پرکاوش با بیان اینکه ایجاد رمپ در ورودی‌های ادارات برای حفظ عزت و کرامت معلولین و جانبازان و احقاق حقوق شهروندی آنان ضروری است ادامه داد: تمام ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی موظف اند امکانات مناسبی را در محیط کاری خود جهت حال رفاه معلولان و جانبازان فراهم کنند.
گفتنی است: چهارشنبه 21 آذر 1397 جلسه ستاد پیگیری مناسب‌سازی محیط شهری و اماکن عمومی با حضور معاون فرماندار، روسای ادارات در فرمانداری کلیبر برگزار شد و در پایان معاون فرماندار به‌اتفاق مسئولان شهرستان از بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره بهزیستی بازدید کرد.
انتهای پیام/
کلمات کليدی: ایثار آذربایجان شرقی ، کلیبر ،جلسه ،ستاد پیگیری مناسب سازی شهری ، معاون فرماندار ، پرکاوش
کد مطلب: 270693
 


 
 
حضرت فاطمه زهرا(س) اسوه دفاع از ولایت
 

حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین شهیدی؛ نماینده ولی فقیه،...