در رونمایی ازمستند روایی”دل سپرده”:
شهدای مدافع حرم نقشه‌های دشمن را ناکام گذاشت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
مستند روایی" دل سپرده" با موضوع شهید مدافع حرم محمدرضا فخیمی رونمایی شد.
 
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، در این مراسم که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز و جمعی از خانواده‌های شهدا و مسئولان استانی و نیروهای مسلح استان در محل کانون بسیج هنرمندان تبریز برگزار شد، رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: از ویژگی‌های شهدا این است که در طول زندگی خود خط سیر تربیتی آنها منطبق با آموزه‌های ائمه علیهم السلام است و روحیه ایستادگی و مقاومت در برابر ظالم را دارند.
سید محمد حسین بلاغی افزود: برای نسل سوم و چهارم انقلاب که دوران هشت ساله دفاع مقدس را به عینه لمس نکرده‌اند این شهدا الگوهای مناسبی هستند تا با مطالعه در مشی زندگیشان راه را پیدا کنند.
وی به فعالیت‌های حوزه هنری استان در زمینه فرهنگ و هنر انقلابی و ارزشی هم اشاره کرد و گفت: هم اکنون در زمینه نشست‌های ادبیات پایداری و ساخت مستندهای شهدا فعالیت‌های خوبی در این مجموعه هنری در حال انجام است و مستند “دل سپرده” به عنوان دومین کار ما در حوزه شهدای مدافع حرم امروز رو نمایی می‌شود.
همچنین در این مراسم سردار عباسقلیزاده، جانشین فرمانده سپاه عاشورا هم در سخنانی گفت: رهنمودهای رهبر انقلاب، خون پاک شهدا و همت مردم شریف ایران اسلامی انقلاب را از مسیرهای سخت عبور داده و امروز دنیای استکبار در مقابله با این نظام چیزی جز برنامه‌ها و هیمنه سست و توخالی در آستین ندارد.
وی افزود: تکلیف ما را در این راه حضرت سیدالشهداء (ع) مشخص کرده و انقلاب اسلامی به ما آموخته است که از ابهت شرق و غرب نهراسیم.
در بخش دیگری از این مراسم سرهنگ مصطفی محمدی فرمانده تیپ ۲ مکانیزه امام زمان (عج) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: وقتی داعش به اطراف کاخ ریاست جمهوری سوریه رسید با بی حیایی تمام در بی سیم خود خطاب به حضرت زینب (س) سراغ حضرت عباس (ع) را از ایشان گرفته بود اما باور نمی‌کرد فرزندانی این چنین رشید و باغیرت در برابر آنها ایستادگی کنند.
وی اظهار داشت: صبر و تحمل خانوده های محترم شهدای مدافع حرم و رشادت این فرزندان دشمن را در تمام نقشه‌هایش علیه اسلام و جبهه مقاومت ناکام گذاشت.
در بخشی دیگری از این مراسم بهزاد پروین قدس هنرمند دوران دفاع مقدس نیز با اشاره به اینکه جوانان ارزشمندی در حوزه هنر در شهر تبریز حضور دارند گفت: امثال حجت رنجبری به عنوان یک کارگردان جوان و خوش ذوق با روحیه ارزشی و انقلابی در این شهر کم نداریم و باید حمایت‌های لازم از آنها صورت گیرد.
در ابتدای این مراسم رسول فخیمی پدر شهید مدافع حرم محمدرضا فخیمی نیز گفت: محمدرضا سفارش زیادی بر تبعیت از مقام معظم رهبری داشت و در همین راه نیز به آرزوی خود که شهادت بود رسید.
وی ابراز داشت: باید راه شهدا را ادامه دهیم. به واقع وقتی وضع فعلی جامعه را با بی بند و باری‌های آن که می‌بینیم دلمان به درد می‌آید.
این پدر شهید افزود: نباید بگذاریم روزگار امیرالمؤمنین دوباره برای رهبرمان تکرار شود و این جز با برنامه ریزی برای آینده نظام ممکن نیست.
گفتنی است، در پایان این مراسم از فیلم مستند روایی”دل سپرده” به کارگردانی حجت رنجبری از فیلمسازان و فعالان فرهنگی تبریز که با حمایت حوزه هنری آذربایجان شرقی به مدت ۳۰ دقیقه تولید شده بود رونمایی شد.
کد مطلب: 271515