داخلی صفحه همدان خبر
 
جلد دوم «يادت باشد» منتشر مي‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۸
هگمتانه، گروه فرهنگي: جلد دوم کتاب «يادت باشد»، شامل خاطراتي از شهيد شهيد حميد سياهکالي، منتشر مي‌شود.
 
به گزارش ایثار همدان به نقل از روزنامه هگمتانه، «يادت باشد» يک عاشقانه آرام در دل هياهوهاي زندگي است که با زباني ساده و شيرين به قلم رسول ملاحسني روايت شده و انتشارات شهيد کاظمي در اسفند سال گذشته آن را روانه بازار کتاب کرده است. چاپ نخست کتاب در روز رونمايي آن به اتمام رسيد و در طول يک هفته، کتاب به چاپ سوم رسيد.
رهبر معظم انقلاب در ديدار خبرگان به اين کتاب اشاره کرده و فرموده‌اند: يک کتابي تازه خوانده‌ام که خيلي براي من جالب بود. دختر و پسر جوان -زن و شوهر- متولّدين دهه‌ 70، مي‌نشينند براي اينکه در جشن عروسي‌شان گناه انجام نگيرد، نذر مي‌کنند سه روز روزه بگيرند! به ‌نظر من اين را بايد ثبت کرد در تاريخ که يک دختر و پسر جواني براي اينکه در جشن عروسي‌شان ناخواسته خلاف شرع و گناهي انجام نگيرد، به‌ خداي متعال متوسّل مي‌شوند، سه روز روزه مي‌گيرند. پسر عازم دفاع از حريم حضرت زينب (سلام‌ا...عليها) مي‌شود؛ گريه‌ ناخواسته‌ اين دختر، دل او را مي‌لرزاند؛ به اين دختر -به خانمش- مي‌گويد که گريه‌ تو دل من را لرزاند، امّا ايمان من را نمي‌لرزانَد! و آن خانم مي‌گويد که من مانع رفتن تو نمي‌شوم، من نمي‌خواهم از آن زنهايي باشم که در روز قيامت پيش فاطمه‌ زهرا سرافکنده باشم!
ببينيد، اينها مال قضاياي صد سال پيش و دويست سال پيش نيست، مال سال 94 و 95 و مال همين سالها است، مال همين روزهاي در پيش [روي] ما است؛ امروز اين است. در نسل جوانِ ما يک چنين عناصري حضور دارند، يک چنين حقيقت‌هاي درخشاني در آنها حضور دارد و وجود دارد؛ اينها را بايد يادداشت کرد، اينها را بايد ديد، اينها را بايد فهميد. فقط هم اين [يک نمونه] نيست که بگوييد «آقا! به يک گل بهار نمي‌شود»؛ نه، بحث يک گل نيست؛ زياد هستند از اين قبيل. اين دو -زن و شوهري که عرض کردم- هر دو دانشجو بودند که البتّه آن پسر هم بعد مي‌رود شهيد مي‌شود؛ جزء شهداي گران‌قدر دفاع از حريم حضرت زينب (سلام‌ا...عليها) است. وضعيّت اين‌جوري است.
قرار است جلد دوم اين اثر که شامل خاطراتي از خانواده و همرزمان شهيد است، نوشته شود. در حال حاضر مصاحبه‌هاي لازم براي تدوين اين اثر گردآوري شده و قرار است با نظر خانواده شهيد نوشته و منتشر شود.
کد مطلب: 272187
 


 
 
روزی که سرمشق آزادیخواهی و نفی سلطه شد
 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی نماینده ...