در اولین یادواره شهدای غواص سیستان و بلوچستان عنوان شد:
رحمت خداوند متعال بر شهیدان و همه بزرگوارانی که در تلاش و مجاهدت بودند تا سربلندی این نظام مقدس را به ارمغان آورند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱
با حضور مسئولان کشوری و استانی نخستین یادواره شهدای غواص سیستان و بلوچستان در تالار فردوسی سیستان و بلوچستان برگزار شد
رحمت خداوند متعال بر شهیدان و همه بزرگوارانی که در تلاش و مجاهدت بودند تا سربلندی این نظام مقدس را به ارمغان آورند
 
به گزارش نوید شاهد سیستان و بلوچستان، با حضور مسئولان کشوری و استانی نخستین یادواره شهدای غواص سیستان و بلوچستان در تالار فردوسی سیستان و بلوچستان برگزار شد.فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در این مراسم اظهار کرد: رحمت خداوند متعال بر شهیدان و همه بزرگوارانی که در تلاش و مجاهدت بودند تا سربلندی این نظام مقدس را به ارمغان آورند.
سردار امان‌الله گشتاسب افزود: شهدای غواص ما شیرمردانی هستند که در همه عملیات‌ها خط شکن بودند و امروز این مجلس برای گرامیداشتن یاد و خاطره دلاور مردی های آنها برگزار شده است.
وی گفت: از همه کسانی که تلاش می‌کنند تا این یادواره‌ها در جامعه اسلامی ما همواره مانند نور بدرخشد و نورانیت جامعه را بیمه کند تشکر کنم.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان خطاب به خانواده  شهدایی که از کرمان، مشهد، بیرجند، تهران و زابل در این جمع حضور پیدا کردند، افزود: همه شهدا برای ما عزیز هستند چه آن عزیزانی که اسم و رسم دارند و چه آنهایی که گمنام هستند، همیشه کسانی که در صف غواص وارد خط مقدم جنگ می شدند، صحنه جنگ را دگرگون می‌کردند و باعث تحول اساسی در جبهه ها می‌شدند.
وی ادامه داد: اگر نبود رشادت و دلاوری های آنها معلوم نبود صحنه جنگ با چه دشواری هایی برای رزمندگان رقم می خورد.
لزوم رعایت اخلاق و احکام از سوی مسوولان و نمایندگان
فرمانده تیپ غواص لشکر 41 ثارالله در این مراسم ضمن روایتگری از دوران هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: راهی که شهدا رفتند و زندگی کردند و آنچه که آن روزها شاهد آن بودیم تفاوت فراوانی دارد با راه و روش ما، ولی اگر بخواهیم اسلام را حفظ بکنیم و نظام را حفظ بکنیم و امریکا پیش ما ارزشی نداشته باشد، باید باز گردیم به همان راه و روش شهدا.
سردار حمید شفیعی افزود: فعلا که در صلح و ارامش زندگی میکنیم درس شهدا را بخوانیم و یاد بگیریم و آمادگی داشته باشیم برای روزی که اگر  بنا شد با کسی بجنگیم دو چیز را رعایت کنیم اول اخلاق دوم احکام، نعمتی بزرگ خداوند متعال در اختیار ما نهاده است به اسم حیا چیزی که قبل از انقلاب و زمان طاغوت خبری از آن نبود.
وی گفت: اگر بنا است دفاع کنید از اسلام از رهبری سعی کنید با منطق و ادب باشد، آنچه رهبری از ما می خواهد تقواست با نظاره بر سیره شهدا هم به این نتیجه می رسیم که پیامشان برای جز اخلاق و رعایت احکام الهی نبوده است.
وی بیان کرد: آفت امروزه جامعه ما کبر و غرور برخی مدیران و نمایندگان است باید از اینها دوری جست تا دشمن نتواند بر اما چیره شود و نگرانی هم از بابت دشمن نداریم چون پیرو سیره حضرت علی (ع)هستیم.
 
کد مطلب: 272698
 
 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور