داخلی صفحه قزوین خبر
 
مادر شهید هوشنگ سیاهکلی آسمانی شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۷
خانم‌بزرگ اسکندری، مادر گرانقدر شهید هوشنگ سیاهکلی آسمانی شد.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، خانم‌بزرگ اسکندری مادر گرانقدر شهید هوشنگ سیاهکلی دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.  
پیکر مطهر این مادر شهید، امروز، یکشنبه 9 دی ماه، ساعت 12:30 از امامزاده حسین(ع) تشییع و در روستای گرمارودسفلی از توابع الموت شرقی به خاک سپرده می‌شود.
مراسم شام غریبان این مرحومه ساعت 17:30 همان روز در مسجد امیرالمومنین(ع) روستای گرمارود سفلی برگزار می‌شود.
گفتنی است: شهید هوشنگ سیاهکلی، پنجم خرداد ۱۳۳۶، در روستای گرمارود سفلی از توابع شهر قزوین به دنیا آمد و تا پایان دوره متوسطه در رشته انسانی درس خواند و دیپلم گرفت،
این شهید گرانقدر همافر یکم نیروی هوایی ارتش بود، ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد.
شهید سیاهکلی از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، بیست و نهم فروردین ۱۳۶۶، در سردشت توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد و مزار او در بهشت‌زهرای شهر تهران واقع است.
در بخشی از وصیت‌نامه شهید سیاهکلی آمده است: «... سخنى چند هم خاضعانه با پدر و مادر مهربانم مى‌گویم که از هیچ کوششى دریغ نورزیدند و در تعلیم و تربیت فرزندان‌شان -در عسرت و سختى- به یارى خداوند توانستند آن طور که شایسته بود، وظیفه پدرى و مادرى خویش را به ثبوت برسانند.
این حقیر از اینکه نتوانستم تکلیف فرزندى را نسبت به آن بزرگواران ادا نمایم، جداً شرمنده‌‌ام و از والدینم طلب عفو و بخشش دارم و از خداوند بزرگ مسألت دارم که از جرم این بنده در گذرد؛ -ان شاء الله.
در این وقت کم نمى‌‏توانم زحماتى را که شما پدر و مادرم برایم کشیدید، حتی روى کاغذ بیاورم و ابراز قدردانى خالصانه نمایم؛ لذا از شما حلالیت مى‌طلبم، که خود را مسؤول مى‏‌دانم و مقصر.
خود را سراپا گناه مى‏‌بینم و شرمنده از روى شما هستم که توفیق نیافتم تا از نزدیک زیارت‌تان نمایم؛ زهى بى‏‌سعادتى و کم توفیقى. خدایا! مرا ببخش و به آنها پاداشى شایسته عطا فرما....».
کد مطلب: 272917
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...