همزمان با سراسر کشور؛
خروش مردم ولایتمدار شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در 9 دی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۵
مردم ولایتمدار شیعه و سنی سیستان و بلوچستان همزمان با سراسر کشور، بصیرت و میثاق امت با ولایت را در راهپیمایی یوم‌الله ماندگار ۹ دی به نمایش گذاشتند.
همزمان با سراسر کشور صبح امروز مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی  در 20 شهرستان استان سیستان و بلوچستان با حضور پرشور مردم شیعه و سنی برگزار شد.

پیروزی انقلاب اسلامی تمام معادلات قدرت های استکباری را درهم شکست
سردار یداله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران در مراسم محوری گرامیداشت حماسه 9 دی شهرستان زاهدان که در مسجد جامع برگزارشد، با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی تمام معادلات قدرت های استکباری برای سلطه برمنطقه را درهم شکست، اظهار کرد: آمریکا برای متوقف کردن حرکت انقلاب اسلامی و تسلط دوباره بر ایران توطئه های زیادی همچون جنگ تحمیلی، ترورها، تسلیح گروهک های تروریستی و تکفیری، آتش افروزی در منطقه و کشورهای اسلامی با میلیاردها دلار انجام داده است که با هوشیاری و بیداری ملت ایران هربار با شکست مواجه شده است.

به گفته وی، حماسه 9 دی سندی دیگر بر خنثی سازی توطئه شوم دشمنان است.
 

 
جوانی افزود: دشمنان تلاش فراوانی برای پدید آوردن فتنه ۸۸ کردند، آنان ۲۰سال برای اجرای این فتنه برنامه ریزی کردند و مردم ما تمام این بیست سال برنامه ریزی را در ۹دی ۸۸ به یکباره به هم ریخته و تمام نقشه های آن ها را خراب کردند.

وی اظهار کرد: توطئه ای که در سال ۸۸ علیه انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی شده بود، راهی به جز حضور مستقیم و یکپارچه مردم در صحنه برای شکست آن وجود نداشت، این حضور پس از ۸ماه فتنه گری فتنه گران در یوم الله ۹دی تحقق پیدا کرد و فتنه گران نتوانستند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

وی بر بازخوانی تاریخ برای فهم و درک کار مردم در حماسه 9دی تاکید کرد و گفت: در آن ایام و قبل از 9دی، رسانه های برخی از دولت های مرتجع و وابسته به دشمنان این مرز و بوم در منطقه اتمام کار جمهوری اسلامی را انتشار داده بودند، آنان می دانستند پشت پرده این جریان چیست و براین اساس اطمینان داشتند که نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال 88نابود خواهد شد.


همه احزاب سیاسی در ایران فتنه ۸۸ را محکوم کنند
مراسم گرامیداشت ۹دی باحضور جمع عظیمی از مردم با بصیرت شهرستان زابل در حسینیه المهدی (عج) این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در این مراسم گفت: طبق رهبری ولی فقیه ، در سخت ترین شرایط انقلاب مقاومت کردیم و ذره ای از شور انقلابی خود را از دست نداده ایم.

وی افزود: رمز موفقیت حکومت اسلامی ایران در تمام این سالها بندگی در راه خدا بوده است، مردم ایران در سخترترین میادین ذره ای به سوی انحراف کشانده نشده اند که این موضوع نشان از درایت و رهنمود های رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: ۴۰ سال است که با عزت و افتخار در حال رشدو پیشرفت هستیم، با وجود تحریم های ظالمانه دشمن در هر عرصه ای که ورود کرده ایم پیروزی نصیب کشور شده است.

حجت الاسلام کیخا بیان داشت: یکی از شیطنت های بزرگ دشمن فتنه است که از ابتدای انقلاب با مزدوران درون کشور ، بسیاری از بزرگان کشور را به شهادت رسانده اند.

امام جمعه زابل گفت: فتنه ۸۸ یکی از پیشرفته ترین و مدرنترین فتنه ها در طول انقلاب اسلامی ایران بوده است.

وی ادامه داد : سران فتنه با نقشه های از قبل طراحی شده چند ماه قبل از انتخابات سخن از تقلب در انتخابات می گفتند که سرانجام با این موضوع ماه ها کشور را به آشوب کشاندند.

امام جمعه شهرستان زابل ادامه داد: دشمن چشم امید به این فتنه داشت که با درایت و بصیرت مردم خنثی شد، تمامی مشکلات اقتصادی که اکنون مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند به بهانه فتنه سال ۸۸ شکل گرفت.

وی گفت: مردم با بصیرت و بسیجی ایران دشمن را شناختند و بساط سران فتنه را در ۹ دی جمع کردند .

حجت الاسلام کیخا همچنین اظهار داشت: کسانی که هشت ماه کشور را تا لبه پرتگاه بردند، حکمشان بی شک اعدام است.

وی تصریح کرد: در فتنه ۸۸ دست اسرائیل و آمریکا رو شد، و تمام برنامه های خود را لو داد، که برخی از افراد در مسیر این دشمنان حرکت کردند.
وی تاکید کرد: همه ی احزاب سیاسی در ایران فتنه ۸۸ را محکوم کنند زیرا این فتنه کار اسرائیل و آمریکا بوده است .
 
عاشورا مداری یکی از شاخص های 9 دی است
آیین گرامیداشت حماسه 9 دی با حضور امام جمعه شهرستان، فرماندار، نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت، مسئولین دستگاه های اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مردم ولایت مدار و متدین شهرستان سراوان در مسجد جامع علی ابن ابی طالب (ع) سراوان برگزار شد. 

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به پی بردن به عظمت حماسه 9 دی سال 88 با توجه به از کار افتادن تمامی ابزار های شیطانی استکبار و قدرتمندان جهان، گفت: در 9 دی تمامی برنامه ریزی های دقیق دشمن که برای آنها هزینه بر نیز بوده با حضور موثر و به موقع مردم در صحنه از بین می رود و کلام و پرچم خدای متعال احیا شد که از این جهت این روز یوم الله است.

وی افزود: اگر دقت شود مشاهده می کنیم که حماسه عظیم 9 دی بعد از کوتای خزنده و خطر ناک که با هدایت و طراحی چندساله بیگانگان بود که درصدد از بین بردن و به مخاطره انداختن بنیان انقلاب اسلامی ایران بودند.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: سرویس های وابسته به بیگانگان و تشکیلات قدرت و ثروت داخلی  همه برای به ثمر رساندن هدف شوم شیطانی خود با تمام وجود به میدان آمده بودند که بیش از دو دهه کار و تلاش دشمنان و هم پیمانان آنها منجر به هشت ماه آشوب، فتنه گری و هتک حرمت به ارزش ها شد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه 9 دی را از جهت ایام الله می دانیم که انسان هایی که با چهره های انقلابی نام و نشان کسب کردند و جزو ابزار شیطان و استکبار شدن دو به ارزش ها هتک شد که جلوداری از این موضوع کردند، خاطر نشان کرد: پس از هشت ماه آشوب و فتنه گری آنچنان که ضربات ضرر بار را به بیت المال وارد کردند، سرانجام با اراده پولادین و منسجم مردم دین دار، ولایت مدارو بصیر معجزه گونه فتنه گری و آشوب گری سرکوب شد و از بین رفت.
 


وی یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از ارزش های دین الهی است که دشمنان از صدر تا کنون در تکاپوی ضربه زدن و متوقف ساختن این انقلاب و هجمه وارد کردن به ارکان های اساسی انقلاب هستند که در همه موارد به بن بست رسیدند.

امام جمعه شهرستان سراوان کروبی، موسوی و خاتمی را چهره های منفور برشمرد که به بهانه تقلب و رأی نیاوردن در انتخابات باشکوه سال 88 با دست به دست دادن استکبار پادوی دشمن را با فتنه گری  در داخل کشور انجام دادند که منجر به امیدواری دشمن برای حضور و فتنه گری شد و با به پا کردن آشوب ضررهایی را به کشور وارد کردند که باید مجازات شوند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با توجه به اینکه موضع انقلاب اسلامی ایران در بحث قدس، فلسطین و اسرائیل جنایت کار مشخص و روشن است، اظهار کرد: برای درک حماسه 9 دی باید سرچشمه فتنه، هویت فتنه، را بررسی کنیم که اگر شعار های فتنه را مشاهده کنیم متوجه سرچشمه فتنه می شویم.وی با بیان اینکه یکی از شعار های اساسی انقلاب اسلامی ایران "مرگ بر اسرائیل" است، ادامه داد: در فتنه 88 استقلال کشور را زیر سوال بردند که مشخص است امریکای جنایت کار مستکبر خواهان استقلال کشور ما نیست.
امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به طراحی شعار های ساختار شکنانه فتنه 88 در انگلیس، آمریکا و اسرائیل، گفت: معاندان و مخالفان نظام که نظام مکتبی را قبول نداشتند در صحنه فتنه بودند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری عملکرد نامطلوب برخی از مسئولین که درد و درک مشکلات مردم را نداشتند را یک عامل برای تحرک در آن زمان برشمرد و اضافه کرد: ایجاد شکاف میان نظام و مردم از اهداف امریکا در کشور است که باید دقت شود که نباید بدبینی در ذهن ها علیه نظام اسلامی ایجاد شود.

وی با اشاره اینکه در 9 دی عبرت هایی وجود دارد، ادامه داد: دشمنان برای ایجاد فتنه و بدبینی فعالیت مستمر دارند که باید دقت شود به هیچ بهانه ای از خط ولایت نباید فاصله گرفت.

امام جمعه شهرستان سراوان عاشورا مداری، همیشه در صحنه بودن مردم، ایمان دینی، افزایش پیوند میان مردم و رهبری و دشمن ستیزی که یکی از میراث های گرانبهای امام و شهدا بوده است را از شاخص های 9 دی عنوان و خاطر نشان کرد: تقویت باور به وجود جنگ نرم، کنار رفتن مقام هایی که زیر چتر اسلامی فتنه گری کردند، اذعان غرب به اقتدار و قدرت بازدارندگی انقلاب اسلامی از دستاورد های 9 دی است.

سران فتنه در سال ۸۸ آلت دست استکبار شدند
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در مراسمی که به مناسبت نهم دی با حضور مردم، مسئولان و اقشار مختلف در مسجد امام حسین علیه السلام چابهار برگزار شد، اظهار کرد: سران فتنه در سال ۸۸ آلت دست استکبار شدند رهبر معظم انقلاب همان لحظه اول به موسوی و کروبی پیغام فرستاد ولی آنها گفته بودند باید این انتخابات باطل شود، چهل میلیون نفر رای دادند و موسوی و کروبی با وقاحت و از راه آشوب نه مسیر قانونی خواستار ابطال انتخابات شده بودند.

وی با توصیه به دوری از غرب افزود: رئیس مجلس، وزرا، رئیس دولت و مدیران کشور اگر سراغ مذاکره با اروپا و ترامپ بروید بدانید شما را به دوران شاه بازخواهند گرداند و گرفتار خسارت و بدبختی خواهید شد، اسیر دست استکبار جهانی شده و به زوال خواهید رفت.


امام جمعه چابهار ادامه داد: اگر سراغ خودکفایی و ایمان خودتان بروید خداوند یاری گر شما خواهد بود، مسئولان و جوانان اگر دنبال حزب بروید منحرف می شوید مگر اطاعت از ولایت فقیه که هدایت گر شما خواهد بود.

وی زورگویی آمریکا را علنی عنوان و تاکید کرد: اگر تمام امکاناتمان برای غرب بیاوریم راضی نخواهند شد، فتنه های دیگری در راه است و باید همت خود را با ولایت فقیه متکی به خداوند متعالی کنید، مردم خود جوش ۹ دی به خیابان ها آمدند و ملت فتنه گران را رسوا کرد.

خطیب نماز جمعه چابهار تشریح کرد: آقای کروبی و موسوی، این انقلاب شما را عزت داد و آیا راهش این است که به آمریکا چراغ سبز نشان دهید، کسانی که دارند فتنه درست میکنند توصیه میکنم اگر دست برندارید ۹ دی های شدید تری در راه است.


وی با اشاره به زمین خواری در چابهار مطرح کرد: یک عده در منطقه آزاد و شهر زمین خواری می کنند حق مردم را چپاول نکنید که عقوبت سختی دامان شما را خواهد گرفت.

وی وعده های انتخاباتی دولت را توخالی دانست و اذعان کرد: آقای رئیس جمهور گرانی در این منطقه دارد کمر مردم را خم می کند ۴۵ هزار تومان شما یکروزه خرج می شود تو که می گفتنی چنان رونق اقتصادی ایجاد کنم ولی حالا داری سبدکالا می دهی چه شد وعده های انتخاباتی که بیان می کردی.

وی در پایان خاطرنشان کرد: الان می گویند ما می خواهیم FATF را اجرا کنیم تا از غرب از ما راضی شود، حتی اگر مانند آل سعود طلاهای کشورتان را هم به گردنشان بیندازید باز هم راضی نخواهند شد.

پیوند عمیق مردم با اعتقادات دینی و آرمان های انقلاب حماسه 9دی را خلق کرد
راسم محوری گرامیداشت حماسه 9دی و دهه بصیرت با تجمع مردم مرزدار شهرستان مرزی میرجاوه در مسجد صاحب الزمان این شهرستان برگزار شد.

9دی یکی از بزرگترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است
امام جمعه اهل سنت مسجد علی بن ابی طالب شهرستان میرجاوه در این مراسم اظهار کرد: : حضرت ابراهیم پس از تلاش های زیاد در راستای دعوت به خداپرستی پنج چیز از خداوند متعال خواستند و دعا کردند که خداوندا به این خانه خدا امنیت بده و من و فرزندانم را از طاغوت پرستی نجات بده.

مولوی عبدالقهارمیربلوچزهی افزود: امنیت اولین چیزی است که ابراهیم خلیل الله از خداوند متعال خواست چراکه در راستای این امنیت می توان به اهداف والا دست یافت و این امنیت در سایه وحدت میسر خواهد شد و خداوند را شاکریم که اقوام مختلف با وحدت در امنیت کنار هم زندگی می کنند.
وی خاطرنشان کرد:مورد دیگری که ابراهیم خلیل الله از خداوند خواست تامین معیشت مردم بود تامین رفاه و معیشت مردم در جامعه اسلامی بسیار مهم است و زمانی این امنیت و وحدت و معیشت تامین خواهد شد که بصیرت وجود داشته باشد و مردم علم و بصیرت و دانایی داشته باشند.

وی تاکید کرد: 9دی یکی از بزرگترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است که در سایه انقلاب و رهبر معظم انقلاب ایجاد شده است.
 

 
پیوند عمیق مردم با اعتقادات دینی و آرمان های انقلاب حماسه 9دی را خلق کرد
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم اظهار کرد: در سال 88 فتنه ای صورت گرفت فتنه ای که انقلاب اسلامی را هدف قرار داده بود امروز باید واکاوی کنیم آیا دشمنی دشمنان تمام شده و یا نه؟ دشمن دست از دسیسه های خود برنداشته و هر روز متناسب با زمان و مکان برای انقلاب اسلامی برنامه دارد و هدف از بزرگداشت حماسه 9دی واکاوی اهداف این حماسه بزرگ است تا چراغ راه ما باشد.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی افزود: یکی از نکات محوری از حماسه 9دی موضوع امنیت، هدایت و رهبری رهبرجامعه اسلامی و پشتیبانی و اطاعت از رهنمودهای ایشان است، در سال 88 انتخابات ریاست جمهوری بسیار پرشور و باشکوه برگزار شد به طوریکه از ابتدای پیروزی انقلاب چنین انتخابات باشکوهی نداشتیم و 85درصد از افراد واجد شرایط در این انتخابات حضور یافتند که این حضور در دنیا بی سابقه بود.

وی خاطرنشان کرد: در همان سال ها در کشورهای همسایه مانند گرجستان و اوکراین دشمنان از انقلاب های مخملی استفاده کرده و مهره های خود را در این کشورها چیدند و دشمنان همان طرح را برای انقلاب اسلامی ما برنامه ریزی کرده بودندبنابراین قبل از اتمام رای گیری یکی از کاندیداهای انتخاباتی خود را پیروز انتخابات معرفی کرد و استارت فتنه سال88 را زد.
 

 
وی تاکید کرد: ادعای تقلب در انتخابات و عدم تمکین از ساز و کارهای قانونی توسط میرحسین موسوی شروع فتنه بود و این قانون گریزی و زیاده خواهی در کنار حمایت های رسانه ای و مادی دشمنان و حتی منافقین و تروریست ها،کشور را دچار آشوب و فتنه کرد و اعتراض جای خود را به شعارهای ساختارشکنانه علیه اصل نظام و انقلاب و ولایت فقیه داد و ماهیت فتنه آشکار شد که این جریان فتنه توسط دشمن و در راستای براندازی انقلاب اسلامی ایران طراحی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین بزمانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در باورها و اعتقادات مردم نهادینه شده است، ادامه داد: توهین به باورهای دینی مردم در روز عاشورا،خشم و غضب مردم از فتنه گران را به اوج خود رسانید و حماسه 9دی رقم خورد، چراکه مردم توهین به ارزش های اسلامی، دینی و اعتقادی خود را برنمی تابند و پیوند عمیق مردم با اعتقادات دینی و ارزش های اسلامی وآرمان های انقلاب حماسه 9دی را خلق کرد و رویارویی جریان فتنه با باورهای دینی و رهبری دینی نشان داد که این باورهای دینی در جامعه دینی ما، مردم را در کنار هم قرار داده است و مردم در جریان فتنه 88، توهین به باورهای دینی خود را تحمل نکردند و با آن مقابله کردند.
 
وی با بیان اینکه هرکجا دشمن از جریانی دفاع کرد مردم یقین می کنند که فتنه ای در راه است، تصریح کرد :رشد شعور سیاسی مردم در جریان اتفاقات سال 88 نمایان بود هنگامی که فتنه گران به اصل نظام و امنیت مردم تعرض کردند مردم سکوت نکرده و وارد میدان شدند، هر کجا که دشمن از فتنه گران حمایت کند، مردم دوست را از دشمن شناخته و دشمن ستیزی خود را به نمایش گذاشتند.

مردمی بودن انقلاب اسلامی حماسه 9دی را به وجود آورد
وی حمایت از اقتدار نظام اسلامی را یکی از درس های مهم 9دی سال 88 عنوان کرد و افزود: دشمن قصد دارد مردم را در مقابل نظام جمهوری اسلامی قرار دهد و به دنبال این است تا بین مردم و حاکمین نظام جمهوری اسلامی ایران فاصله بندازد، البته انتقاد از برخی سوء مدیریت های مسئولین ایرادی ندارد اما مراقبت کنیم این انتقاد زمینه سوء استفاده دشمن را فراهم نکند.
 

 
حجت الاسلام والمسلمین بزمانی با بیان اینکه باید قدردان نعمت امنیت باشیم، گفت: هیچ نعمتی مهمتر از نعمت امنیت نیست و حماسه 9دی این مساله را یادآوری می کند مردمی بودن انقلاب اسلامی حماسه 9دی را به وجود آورد هر کجا که مشکلی به وجود آمده مردم وارد میدان شدند و مسئولین کشور باید خدمتگزار این مردم باشند و مشکلات مردم را برطرف کنند چرا که این انقلاب اسلامی بر مردمی بودن تاکید دارد.

وی ادامه داد: دشمن با انواع و اقسام ابزار به جنگ با انقلاب اسلامی آمده است و در این جنگ بصیرت ،آگاهی معنویت در فتنه ها به کمک ما خواهد آمد،قانون مداری، تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب و بصیرت مهمترین پیام حماسه 9دی بود و ما باید توجه ویژه به ارشادات مقام معظم رهبری داشته باشیم تا کشور و انقلاب ما در سایه ارشادات ایشان به ساحل امن برسد.

اصل فتنه برای براندازی نظام بود
مراسم محوری گرامیداشت حماسه 9دی و دهه بصیرت با تجمع مردم ولایت مدار شهرستان ایرانشهر در مسجد آل رسول(ص) این شهرستان برگزار شد.
امام جمعه شهرستان ایرانشهر در این مراسم اظهار کرد: از نهم دی به عنوان یک حماسه یاد می شود که در این حماسه اقیانوس بی کران مردم انقلابی ، ولایی و با بصیرت به میدان آمدند و با امواج خودشان فتنه گران را له کردند.
حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی گفت : در سال 88 چندین ماه افرادی از روی بی بصیرتی و قانون شکنی ، کشور را دچار فتنه و حیثیت ایران را در جوامع بین المللی خدشه دار کردند.
وی در ادامه با اشاره به فتنه های موجود در جامعه انسانی گفت : فتنه ها در جامعه انسانی همیشه پیش می آید و لازمه یک جامعه وجود فتنه است که انواع فردی و اجتماعی نیز دارد اما آنچه که انسان را از فتنه ها نجات می دهد، بصیرت است که مانند چراغ راه را از بیراهه روشن می نماید و آن وقت بصیرت برای انسان ارزش دارد که در متن فتنه قرار دارد.
 

 
امام جمعه ایرانشهر در پاسخ به این سوال که چرا مسائل سال 88 به فتنه تعبیر شد، اینگونه گفت : به این خاطر از اغتشاشات آن سال به فتنه تعبیر شد که سردمدار آن کسانی بودند که یار امام خمینی(ره) در راه انقلاب اسلامی بودند و تلقی مردم نیز این بود که آنها به صراط مستقیم هستند و حق با آنهاست، اما آنها در مقابل قانون شکنی کردند، به شعاعر دینی دهن کجی کرده و در نهایت نیز اصل نظام را نشانه رفتند.
 
ابطحی خاطر نشان کرد: رهبری سه ماه قبل از انتخابات فرمودند کام مردم را تلخ نکنید و دست فتنه گران را خوانده بودند اما بازهم به نصیحت های عالمانه رهبری گوش نکردند و پس از انتخابات از رهبری خواستند تا انتخابات را باطل اعلام کند اما اگر مقام معظم رهبری فقط یک قدم از موضع خودشان و مردمعقب نشینی می کردند ، دیگر محال بود در ایران انتخابات برگزار شود و اینجا معنی یک رهبر عادل، بابصیرت و با صلابت را میتوان فهمید.


وی با اشاره به سخنان رهبری که فرمودند فتنه خط قرمز من است نیز اظهار داشت : این جمله رهبری یعنی کسانی که در فتنه شرکت داشتند نباید در بدنه دولت باشند، اما امروز من از شما میپرسم آیا راه نیافته اند؟ چرا اوضاع مملکت اینگونه است؟ چون از آن خط قرمز عبور شد.

امام جمعه ایرانشهر در پایان با اشاره به حبس خانگی سران فتنه نیز گفت : در قضیه فتنه این سوال برای همه است که اگر کسی مجرم است باید محاکمه شوند و حبس خانگی چه معنایی دارد؟ باید به آنها بگویم حبس خانگی برای مجرمانی که دارای موقعیت اجتماعی بوده اند بهترین مجازات است و بهتر است تا سران فتنه حبس باشند و به چشم خود ببیند که مردم ایران طرفدار نظام و ولایت هستند.

معاون بسیج اساتید کشور و محقق مطالعات اجتماعی سیاسی خاورمیانه نیز در این مراسم اظهار داشت : در تاریخ هر ملتی نقاط عطفی وجود دارد که این نقاط عطف به مثابه هویت آن ملت عمل میکند و خاطرات جمعی آن ملت را بازتولید میکند و در تاریخ انقلاب اسلامی نیز از شروع نهضت تا حال حاظر از این دست نقاط عطف کم نداشته ایم.
دکتر احمد نادری خاطر نشان کرد : روز 9 دی روزی است که به قول امام راحل ایام الله است و نباید برای شناخت این روز سطحی نگاه کرد در حالی که باید گفتمان انقلاب اسلامی را مد نظر داشت. همانگونه که انقلاب اسلامی در فضای دو قطبی به وجود آمد و در این فضا ملت ایران ادعای استقلال کرد لذا در این فضا انقلاب اسلامی به صحنه معادلات بین المللی آمد و تمام معادلات جهان را به هم ریخت.
 

وی با توجه به تاثیرگذاری انقلاب اسلامی در منطقه گفت : از ابتدای انقلاب امریکایی ها شروع به توقف حرکت انقلاب اسلامی کردند منتها انقلاب اسلامی از مرزهای خود هم فراتر رفت و محدود به مرزهای جغرافیایی نشد و امروز در ابتدای دهه پنجم انقلاب اسلامی میبینیم که این حوزه فراتر از مرزهای ایران رفته است.

معاون بسیج اساتید کشور با توجه به طراحی فتنه توسط آمریکایی ها اظهار کرد : آمریکایی ها همه امکانات را در سال 88 به میدان آوردند تا به نظام اسلامی ضربه بزنند و خسارات زیادی به اموال عمومی زدند و اغتشاشگران با رمز تقلب در انتخابات وارد میدان شدند اما کم کم شعارها به سمت براندازی اصل نظام رفت لذا شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه دقیقا توسط آمریکا طراحی شده بود.

وی در پایان گفت : فلسفه  9 دی و روز بصیرت این است که دو مدلی که در فضای کشور کنشگری میکند، همچنان در حال پیشروی است و دعوای جناح غربگرا و انقلابیون تمام نشده و با توجه به سخنان رهبری شاید فتنه دیگری در راه باشد که ما باید بصیرت خود را افزایش دهیم.

نمایش بصیرت و میثاق امت با ولایت در مراسم یوم الله ۹ دی در هیرمند
امروز مردم بصیر و ولایتمدار شهرستان هیرمند همزمان با سراسر کشور با شرکت پرشور و معنادار در تجمّع باشکوه و حماسی "9دی" بار دیگر بصیرت، دشمن‌شناسی، زمان‌شناسی و تکلیف‌گرایی خود را نشان دادند و مشت محکمی به دهان فتنه‌گران زدند.حجت الاسلام گزمه امام جمعه هیرمند در این مراسم گفت : بعد از اتفاقات سال 88 ،روز نهم دی در تاریخ کشور به عنوان روز بصیرت نامگذاری شد و یکی از یوم الله های کشور قرار داده شد.

وی افزود : سال 88 همه کفر به میدان آمده و عوامل داخلی و بیرونی دست به دست داده بودند و فکر می کردند مردم از اعتقادات ، انقلاب و نظام خود دست کشیدند.

امام جمعه هیرمند ادامه داد : مردم وقتی دیدند در روز عاشورا یزیدیان زمان آمدند هتک حرمت کردند نسبت عزادان حسینی و امامشان به میدان آمد و سخنرانی ماندگاری انجام داد و خروش ملت در 9 دی نقشه های دشمنان را نقش بر آب کرد.

گزمه تصریح کرد : دشمن ملت ما را  نشناخته است ، با توجه به شریط سخت روزگار از انقلاب خود دست بر نخواهند داشت.

وی ادامه داد : اما عده ای در این راه خسته می شوند و سخت است برایشان پیموندن راه تعالی و ریزش می کنند ،خیلی ها ساکتین فتنه شدند و خیلی ها حامیان فتنه شدند.

وی گفت : نسل جوان همچون زمان پیروزی انقلاب و دفاع مقدس به میدان آمدند و امروز هم جوان حضور چشم گیر دارند در دفاع از انقلاب بر علیه توطئه های دشمنان .

امام جمعه هیرمند گفت : امروز در سوریه کسانی که سفارت خانه های خود را تعطیل کردند و دنبال نابودی سوریه و مردم سوریه بودند در حال بازگشت به سوریه هستند.

ابراهیم گزمه یاد آور شد :امروز آمریکا ذلیلانه از سوریه در حال فرار کردن است و در باطلاق یمن که به وسیله کشورهای عربی به وجود آورده است مانده است و دزدانه وارد عراق می شود.

وی خاطر نشان کرد :جبهه مقاومت در برابر دشمنان و تکفیری ها ایستادگی کرد و پیروز شد و پیروزی همراه با جبهه حق بوده و خواهد بود.

خطیب جمعه هیرمند افزود :آینده این مملکت متعلق به شما جوانان و نوجوانان است اگر آگاهی نداشته باشید و فتنه و فتنه گر نشناسید در دام فتنه گران خواهید افتاد و فتنه گر همواره با پرچم حق می آید.

گزمه در ادامه گفت : در فتنه 88 دروغ تقلب در انتخابات برای ملت رو شد که رمز عملیات دشمن است و تنها ماندند سران فتنه و مردم بصیرت پیدا کردند.

۹ دی نشانگر بصیرت و بالندگی مردم کشور است
حجت الاسلام والمسلمین نعیم بامری در مراسم بزرگداشت ۹ دی که با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم در مسجد امام حسن مجتبی(ع) کنارک برگزار شد اظهار کرد: در دی ماه ۸۸ دیگر مردم تحمل نکردند ببینند روز عاشورا با عزاداران حسینی برخورد می شود، فتنه گران به امام حسین (ع) هم بی حرمتی کردند و شور حسینی، کربلایی و عاشورایی به داد این انقلاب رسید.

وی با اشاره به نقش استکبار جهانی در فتنه ۸۸ افزود: دشمنی سران فتنه تلاشی بود برای ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان که حماسه 9 دی نقشه دشمن را نقش بر آب کرد و مردم دوباره حماسه ساز شدند.

خطیب نماز جمعه کنارک ادامه داد: آمریکا نه تنها در کشور ما موفق نشده بلکه خود نیز رو به افول است که تعطیلی دولت آمریکا در روزهای اخیر یکی از دلایل این فروپاشی است.

وی با اشاره به حماسه سازی مردم در ۹ دی تاکید کرد: هوشیاری مردم در دفاع از نظام جمهوری اسلامی در سال ۸۸ ستودنی بود و فتنه گران نتوانستند با استفاده از شعار‌های دینی مسیر انقلاب را منحرف کنند، اما شعار مردم در آن روز‌ها سر نگونی فتنه گران بود.

وی به ویژگی های گمراه کننده فتنه ۸۸ اشاره و اذعان کرد: فتنه ۸۸ یک پروژه و حرکت براندازانه برنامه ریزی شده بود که قصد داشت از حکومت اسلامی به سمت نظام سکولار حرکت کند.

امام جمعه کنارک بیان کرد: باید عبرت های ۹ دی را مرور کنیم و از کید دشمن غافل نباشیم، بهانه دست آنها ندهیم ، چون برای ما برنامه دارند ، باید قدرت و قدر رهبری را بدانیم و بصیرت خود را بالا ببریم تا ولی تنها نماند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نهم هیچ گاه فراموش شدنی نیست؛ یک حرکت مردمی، بصیرتی و بیدارسازی که مانع گمراهی ملت مسلمان شد همیشه در یادها خواهد بود.

برگزاری اجتماع 9 دی در مهرستان
صبح امروز همزمان با سراسر کشور  مراسم بزرگداشت حماسه نهم دی ماه با حضور ائمه جمعه و جماعات،  اعضای شورای اداری ، شورای تامین ، معتمدین ، دانش آموزان ، دانشجویان ، بانوان  و جمعی از مردم ولایتمدار شهرستان مهرستان در محل مسجد امام حسین (ع)  برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان در حاشیه این مراسم اظهار کرد : ۹ دی ماه اعلام وفاداری ملت فرهیخته ایران به اصول اسلام است و دشمنان انقلاب باید بدانند که هرگاه مردم همیشه در صحنه انقلابی ایران نسبت به اصول اسلام، آرمانهای انقلاب و ولایت فقیه احساس خطر کنند، تحمل نکرده و واکنش نشان خواهند داد.

سرهنگ پاسدار محمد قورزایی افزود : ایمان، بصیرت، وحدت و ولایت چهار عنصر مهم در حماسه 9 دی بود و خفت و خواری دشمنان نظام در چنین روز بزرگی یک بار دیگر برای جهانیان ثابت شد.

سرهنگ غلامرضا شعیبی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان ایرانشهر نیز در این مراسم گفت : 9دی روز میثاق مردم با نظام و ولایت است. دشمن در 9 دی سعی داشت انقلاب و اسلام را مورد هدف قرار دهد و بدنبال خشکاندن ریشه های اسلام در ایران بود که با حضور به موقع مردم این دسیسه دشمن نیز خنثی شد.
 
وی عنوان کرد : قطار انقلاب در حال حرکت است، با اقتدار مسیر خود را طی می کند.

شعیبی تصریح کرد : اگر امروز ما هشت سال جنگ تحمیلی را مدیریت کردیم به واسطه جوانان این مرز و بوم است، در حوزه دفاعی و موشکی حرف اول را ما میتوانیم بزنیم.

وی ادامه داد : انتخاباتی در کشور برگزار شد و مردم با حضور خود حماسه های سیاسی دیگری خلق کرده و دشمن را نا امید کردند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان هم در حاشیه این مراسم  در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون  اظهار کرد : حضور  مردم در حماسه 9دی 88 نشان داد که همچنان خط قرمزشان با پارامترهایی زمان شاه کمرنگ نشده و به دنبال تفکرات غربی نیستند.
 

وی با اشاره به اینکه، در هر انقلابی همانگونه که شهید چمران فرمودند، ما انقلاب کردیم تا واقعیت ها را تغییر دهیم نه آنکه آنها را بپذیریم خاطرنشان کرد : انقلاب ما انقلاب آرمانهاست نه انقلاب واقعیت ها، کسانی که در سال88 خواستند به بهانه انتخابات دشمن را به اهدافش برسانند کسانی بودند که برگشتند به پارامترهایی قبل از انقلاب اما آنچه برای یک انقلاب مهم است تغییر عقاید قبل از انقلاب است.

وی عنوان کرد : تا زمانی که این همبستگی انقلابی مردم باشد، دشمن نمی تواند به آرزوهایش برسد ، انقلاب حضرت امام یا انقلاب اسلامی شباهت های زیادی به انقلاب حضرت موسی (ع) دارد.
کد مطلب: 273256
 
 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور