فرماندار شهرستان زهک:
یادواره شهدا ابزار فرهنگی برای تربیت جامعه است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹
اربابی فرماندار شهرستان زهک در مراسم یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز این شهرستان گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بهترین ظرفیت برای انتقال فرهنگ و آموزه‌های دفاع مقدس به مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان است.
 
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان زهک با هدف ترویج ایثار و شهادت با حضور باشکوه مردم،  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، معاون فرهنگی و امور اجتماعی اداره کل بنیاد استان و تعدادی از مدیران و خانواده معزز شهدا در محل کانون اقبال لاهوری این شهرستان برگزار شد.
فرماندار شهرستان زهک در این مراسم گفت: برگزاری یادواره شهدا ابزار فرهنگ‌سازی برای تربیت جامعه و بهترین راه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بهترین ظرفیت برای انتقال فرهنگ و آموزه‌های دفاع مقدس به مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان است.
اربابی معلمان شهید را نماد فرهنگ و تمدن غنی دانست و افزود: معلم زیربنای توسعه است و معلمان اقشار توسعه‌یافته جامعه هستند.
ایشان همچنین زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از رسالت‌های اصلی نظام تعلیم و تربیت دانست و گفت: برگزاری یادواره شهدا ادای دین کوچکی در حق آنها است زیرا امنیت، عزت، آسایش و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهداست.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان زهک نیز در این مراسم معلمان را قافله‌سالاران شهدا دانست و عنوان کرد: برگزاری یادواره های شهدا، بهترین فرصت است که از رشادت‌ها و ایثارگری‌های همه شهدا و ایثارگران یاد کنیم زیرا همه هستی و افتخاراتی که امروز نصیب کشور ما می‌شود به خاطر جانفشانی و ایثار شهدای معظم است.

صباغی  با بیان اینکه شهدا جامعه انسانی را متحول کردند، بیان کرد: شهدا تنها قلب تاریخ نیستند بلکه خود تاریخ هستند و اگر این عزیزان نبودند تاریخ معنا و مفهومی نداشت.

‌در این آیین دلنوشته‌ای که توسط محسن شهرکی اصیل فرزند شهید عیسی شهرکی اصیل خوانده شده طراوت خاصی به این مراسم داد‌.‌
در پایان مراسم از خانواده شهدای فرهنگی شهرستان زهک تجلیل به عمل آمد.
کد مطلب: 273712