نشست گرامیداشت سالروز تأسیس نهاد گزینش در بنیاد برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
به مناسبت فرارسیدن 15 دی‌ماه سالروز فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نهاد گزینش در کشور نشستی با حضور حجت‌الاسلام ابراهیم محمد پورزنجانی نماینده رییس و دبیر هیئت مرکزی گزینش، موسی قره حسن لو مدیر هسته مرکزی گزینش بنیاد و سایر اعضای این هیئت در سالن جلسات معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد برگزار شد.
نشست گرامیداشت سالروز تأسیس نهاد گزینش در بنیاد برگزار شد
 
به گزارش «ایثار» نماینده رییس و دبیر هیئت مرکزی گزینش در این نشست با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: در دوران معاصر که جهان غرب پایان دین و دین‌داری را اعلام کرده بودند، انقلاب اسلامی ایران حرکت بسیار عظیمی بود که پیام‌آور حضور و ظهور اسلام در سپهر اجتماع، قانون‌گذاری و حاکمیت بود و اگر استکبار جهانی با ایران اسلامی دشمنی و عناد دارد به علت همین نظام الهی است.
وی بابیان این‌که اهداف امام خمینی (ره) در تشکیل نهاد گزینش در سه بخش رعایت حقوق نظام، رعایت حقوق مستخدم و حق آموزش و مباحث دینی برای متولیان گزینش و مستخدمین خلاصه می‌شود تصریح کرد: در دو بخش اول، قانون گزینش به‌صورت کاملاً شفاف و صریح بیان و اجراشده است، در بخش آموزشی نیز، متولیان گزینش به‌صورت مرتب آموزش‌های لازم را کسب می‌کنند اما در مورد حق آموزش برای مستخدم باب صریحی بازنشده ولی در زمان صدور رأی این حق مراعات می‌شود.
دبیر هیئت مرکزی گزینش افزود: اولین حق مستخدم شفافیت در اموری است که از او سؤال می‌شود، دومین حق مستخدم زمانی است که اگر رأی منفی یا تعلیق در استخدام بود در مرحله تجدیدنظر، اعضای صدور رأی و منابع تحقیق ابتدایی، تغییر کند، در مرحله بعد اگر بازهم رأی منفی بود، 2 نفر از خارج سازمان پرونده را بررسی کنند و اگر ضرورت داشت منابع مصاحبه و تحقیق را تغییر دهند، در صورت تکرار رأی منفی، مستخدم حق دارد از واحد گزینش به هیئت عالی گزینش شکایت کند و درنهایت حق شکایت به دیوان عدالت اداری را نیز دارد.
وی ادامه داد: حق مستخدم این است که حین عملیات گزینش، اعتراض و شکایت کرده و در جلسه هیئت حاضرشده و دفاعیه داشته باشد و در برخی پرونده‌ها می‌تواند اعتراض کند که خبری به‌اشتباه به هیئت گزینش منعکس‌شده است.
حجت‌الاسلام پور زنجانی با تأکید بر این‌که در بنیاد شهید و امور ایثارگران حقوق مستخدم کاملاً رعایت می‌شود خاطرنشان کرد: هیئت گزینش از صدور رأی منفی خوشحال نبوده بلکه ناراحت نیز می‌شوند، قطعاً حفظ حریم شخصی و شخصیت افراد، عدم تحقیر، عدم بداندیشی و نگاه بد ازجمله نکات مهمی است که اعضای هیئت گزینش در مراحل گزینش و صدور رأی باید به آن توجه کنند.
وی با اشاره به‌ضرورت فرصت دهی به مستخدم بر اساس فرمان امام خمینی (ره) گفت: اگر فردی ازنظر اعتقادات دینی و عملی دچار ضعف باشد قطعاً به وی کمک می‌کنیم ولی برخی بندهای قانونی برای صدور رأی از دست ما خارج است و موظف به رعایت آن هستیم.
دبیر هیئت مرکزی گزینش افزود: کارکنان و اعضای هیئت مرکزی گزینش باید تصور کنند که رأی را برای خواهر و برادر خود صادر می‌کنند، خود بنده شخصاً این اعتقاد را دارم که تمامی اشخاص در پرونده‌ها خواهران، برادران و فرزندان من هستند و اگر رأی منفی باشد باکمال تأثر آن را صادر می‌کنم.
حجت‌الاسلام پور زنجانی در پایان گفت: امیدواریم بر اساس قانون و منویات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در هیئت مرکزی گزینش عمل کرده تا رضایت مستخدمین و حق‌تعالی را کسب کنیم.
گفتنی است در این نشست موسی قره حسن لو مدیر هسته مرکزی گزینش بنیاد به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مرکز پرداخت و در پایان از اعضای این هیئت تقدیر شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 273781
 


 
 
روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...