داخلی صفحه زنجان خبر
 
​مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان:
بیمه تکمیلی جانبازان شاغل و بازنشسته از بنیاد شهید به دستگاه‌های اجرایی محول شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه 7 هزار جانباز زیرپوشش بنیاد شهید استان زنجان هستند، گفت: بر اساس مصوبه هیأت وزیران همه پوشش بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته از بنیاد شهید منفک و به دستگاه‌های اجرایی محول شده است.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از خبرگزاری فارس، علی کاظمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۷ هزار جانباز در سطح استان زیرپوشش بنیاد شهید هستند، اظهار کرد: قطعا دستگاه‌های اجرایی به نسبت تعداد کمتری جانباز در مجموعه خود دارند که می‌توانند بهترین خدمات را ارائه دهند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه قراردادهای بیمه بنیاد شهید همه ساله در آذرماه منعقد می‌شود، افزود: امیدواریم تا سال آینده با مصوبه هیأت دولت بتوانیم خدمات بهتری را ارائه دهیم.
وی با تاکید بر اینکه جانبازان بالای ۷۰ درصد و والدین شهدا و سایر عزیزانی که شاغل نیستند شامل این مصوبه نمی‌شوند، افزود: این افراد خدمات بیمه تکمیلی خود را طبق روال قبل از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان دریافت می‌کنند.
کاظمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این زمینه در بنیاد شهید استان زنجان، تصریح کرد: از همان ابتدای ابلاغ این مصوبه ستادی تشکیل شده و مدام با حوزه‌های مربوطه و دستگاه‌های اجرایی استان در ارتباط بوده و پیگیری‌های لازم انجام می‌شود تا درمان این ایثارگران با مشکل مواجه نشود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه بر اساس مصوبه هیأت وزیران همه پوشش بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته از بنیاد شهید منفک و به دستگاه‌های اجرایی محول شده است، افزود: بر همین اساس همه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند از محل سر جمع اعتبارات مصوب و تخصیص اعتبارات ابلاغی به تامین و پرداخت هزینه بیمه تکمیلی ایثارگران و افراد تحت تکفل آنها اعم از شاغل و بازنشسته اقدام کنند.
وی با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته دستگاه‌ها قرارداد خود را با بیمه تکمیلی منعقد کرده‌اند، اضافه کرد: بیمه تکمیلی بازنشستگان اداره آموزش و پرورش در دست اقدام بوده و شهرداری و فنی حرفه‌ای از جمله دستگاه‌های بلاتکلیف در این زمینه بوده که امیدواریم مشکل این دو دستگاه نیز هرچه زودتر حل شود.
کاظمی با اشاره به اینکه بیشترین آمار شاغلین جامعه هدف بنیاد شهید در آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی است که این دو دستگاه قرارداد خود را با بیمه‌های تکمیلی منعقد و مشکلی ندارند، گفت: تا آبان‌ماه بیمه دی هزینه تکمیلی این افراد را پرداخت کرده و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان پیگیری می‌شد که پس از این تاریخ و با مصوبه دولت دستگاه مربوطه موظف است آن را پرداخت کرده و همراه با بنیاد شهید گزارش حاصله را به استانداری ارسال کند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در ادامه به قانون جامع ایثارگری اشاره کرد و گفت: قانون جامع ایثارگری در سال‌های قبل به صورت آزمایشی اجرا می شد، که از ابتدای سال جاری به همت دولت و مجلس این قانون به صورت عملیاتی اجرا شده که به عنوان سند و نقشه راه بنیاد شهید محسوب می‌شود و می‌توانیم آن را از دستگاه‌ها مطالبه و پیگیری کنیم.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 274179
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...