داخلی صفحه زنجان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان:
قانون جامع ایثارگری نقشه راهی برای مطالبه گری از دستگاه های اجرایی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: قانون جامع ایثارگری عملیاتی شده و به عنوان سند و نقشه راه بنیاد شهید برای مطالبه گری از دستگاه های اجرایی است.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان علی کاظمی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; ،در خصوص بیمه تکمیلی ایثارگران، اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران همه پوشش بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته از بنیاد شهید منفک و به دستگاه های اجرایی محول شده است.
وی تصریح کرد: همه دستگاه های اجرایی موظف هستند از محل سر جمع اعتبارات مصوب و تخصیص اعتبارات ابلاغی به تامین و پرداخت هزینه بیمه تکمیلی ایثارگران و افراد تحت تکفل آنها اعم از شاغل و بازنشسته اقدام کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به پیگیری های صورت گرفته،گفت: خوشبختانه دستگاه ها قرارداد خود را با بیمه تکمیلی بسته اند.
کاظمی اضافه کرد: بیمه تکمیلی بازنشستگان اداره آموزش و پرورش در دست اقدام بوده و شهرداری و فنی حرفه ای از جمله دستگاه های بلاتکلیف در این زمینه بوده که خواهشمندیم مشکل این دو دستگاه نیز هرچه زودتر انجام شود.
وی در پاسخ به سئوالی در خصوص پیگیری بیمه تکمیلی خاطرنشان کرد: بیمه جانبازان بدون سقف و با تحت پوشش صد درصدی هزینه درمان مقرر شده است.
کاظمی این جابجایی را نشات گرفته از کمبود اعتبارات مصوب دولت عنوان کرد و افزود: اگر اعتبارات لازم به بنیاد شهید و امور ایثارگران اختصاص یابد قطعا این کار توسط بنیاد شهید انجام خواهد گرفت.
این مقام مسئول با بیان اینکه 7 هزار جانباز در سطح استان تحت پوشش بنیاد شهید هستند، گفت: قطعا دستگاه های اجرایی به نسبت تعداد کمتری جانباز در مجموعه خود دارند که می توانند بهترین خدمات را به این افراد ارائه دهند.
وی با اشاره به اینکه قراردادهای بیمه بنیاد شهید همه ساله در آذرماه بسته می شود، افزود: امیدواریم تا سال آینده با مصوبه هیئت دولت بتوانیم خدمات بهتری را ارائه دهیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با تاکید بر اینکه جانبازان بالای 70 درصد و والدین شهدا و سایر عزیزانی که شاغل نیستند شامل این مصوبه نمی شوند، افزود: این افراد خدمات بیمه تکمیلی خود را طبق روال قبل از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان دریافت می کنند.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این زمینه در بنیاد شهید استان زنجان، تصریح کرد: از همان ابتدای ابلاغ این مصوبه ستادی تشکیل شده و مدام با حوزه های مربوطه و دستگاه های اجرایی استان در ارتباط بوده و پیگیری های لازم انجام می شود تا درمان این ایثارگران عزیز با مشکل مواجه نشود.
کاظمی با بیان اینکه قرارداد بیمه تکمیلی بنیاد با بیمه دی بسته شده است، اضافه کرد: بیشترین آمار شاغلین جامعه هدف بنیاد شهید در آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی است که این دو دستگاه قرارداد خود را با بیمه های تکمیلی بسته و مشکلی ندارند.
وی در خصوص پیگیری بیمه تکمیلی ایثارگران نیز خاطرنشان کرد: تا آبان ماه بیمه دی هزینه تکمیلی این افراد را پرداخت کرده و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان پیگیری می شد که پس از این تاریخ و با مصوبه دولت دستگاه مربوطه موظف است آن را پرداخت کرده و همراه با بنیاد شهید گزارش حاصله را به استانداری ارسال کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در ادامه به قانون جامع ایثارگری اشاره کرد و گفت: قانون جامع ایثارگری در سال های قبل به صورت آزمایشی اجرا می شد، که از ابتدای سال جاری به همت دولت و مجلس این قانون به صورت عملیاتی اجرا شده که به عنوان سند و نقشه راه بنیاد شهید محسوب می شود و می توانیم آن را از دستگاه ها مطالبه و پیگیری کنیم.
وی با تاکید بر اینکه همه باید به جامعه ایثارگری توجه داشته و در قبال این افراد احساس مسئولیت کنند، از همه دستگاه های اجرایی و ارگان هایی که در اجرای این مصوبه دولت همکاری لازم را داشته، تقدیر و تشکر کرد.
کاظمی به شماره تماس 1616 اشاره کرد و گفت: این شماره پل ارتباطی بین ایثارگران و بنیاد شهید است که عزیزان می توانند بدون مراجعه حضوری به بنیاد شهید مطالبات و درخواست های خود را پیگیری کنند.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 274183
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...