داخلی صفحه لرستان خبر
 
نازاریان گفت:
اثرگذاری بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت از طریق معقوله هنر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴
نازاریان گفت: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از طریق هنر اثرگذاری بهتر و بیشتری خواهد داشت
اثرگذاری بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت از طریق معقوله هنر
 
به گزارش «ایثار واحد لرستان» سید حسین نازاریان اظهار داشت: سال گذشته تنها 50 درصد اعتبار اختصاص یافته برای بازسازی قبور شهدا در اختیار ما قرار گرفت که امیدواریم امسال 100درصد اعتبار تخصیصی را بتوانیم جذب کنیم.
به گفته وی براساس قانون باید همه گلزارها پس از بازسازی تحویل شهرداری ها و دهیاری ها شوند تا در رابطه با نگهداری آنها اقدام شود اما متاسفانه برخی از گلزارها مانند فاز یک و 2 شهرستان خرم آباد علی رغم بازسازی هنوز از سوی شهرداری تحویل گرفته نشده اند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان اجرای مصوبات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: برای اثرگذاری بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می بایست از طریق هنر این فرهنگ را به جوانان امروز و نسل های آینده انتقال دهیم.
نازاریان رسیدگی به امور خانواده شهدا و ایثار گران و شنیدن درددل آنها را یکی از مهمترین وظایف بنیاد دانست و گفت: 2هزار و 777 مراجعه مردمی، پنج هزار و 303 دیدار حضوری، سه هزار و 931 رسیدگی تلفنی و سه هزارو 500 مشاوره در زمینه های مختلف از ابتدای سال تاکنون انجام شده که نشان از اهمیت این موضوع در مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان دارد.
وی همچنین گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به زودی پاداش بازنشستگی شهدا و معوقات آنها پرداخت خواهد شد.
وی در خصوص ارائه تسهیلات به خانواده شهدا و ایثارگران استان اظهار داشت: در این رابطه هم وام اشتغال قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد با هماهنگی تعدادی از بانک های مرکز به این افراد داده می شود.

انتهای پیام //
کد مطلب: 274282
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...