تکریم خانواده شهدا، زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۴
مراغه - ایرنا - بخشدار مرکزی مراغه تکریم و تجلیل از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران را موجب زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانست و گفت: شهدا، جانبازان و ایثارگران از سرمایه های اصلی هر جامعه و کشوری هستند.
 
به گزارش ایرنا، حکیمه انتظاری روز چهارشنبه در دیدار با خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران روستاهای بخش مرکزی مراغه اظهار داشت: دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان و رسیدگی به امور آنان وظیفه همه مسئولان است و باید در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: امروز در جامعه بیش از هر زمانی نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستیم.
وی خاطرنشان کرد: شهدا سرمایه اصلی نظام اسلامی و عامل اقتدار، امنیت و آسایش امروز کشور هستند که با جانفشانی ایران اسلامی را سربلند و عزتمند کردند.
بخشدار مرکزی مراغه گفت: پاسداشت مقام شهدا و ایثارگران و ارج نهادن به مقام آنان وظیفه سنگینی است و شهیدان نعمت های خداوند در نظام اسلامی هستند.
انتظاری گفت: خانواده شهدا مایه افتخار جامعه ، میراث داران انقلاب اسلامی و سرمایه های معنوی کشور به شمار می روند.
وی اضافه کرد: دیدار با خانواده شهدا و رسیدگی به مشکلات آنان وظیفه مسئولان و مدیران است و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دلجویی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران افتخار بزرگی است.
وی ادامه داد: به طور قطع خدمت مخلصانه به خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان رضایت خداوند متعال را در پی دارد. 
وی گفت: عزت، سربلندی و افتخار ایران اسلامی مرهون خون شهدا و تلاش رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل است. 
وی افزود: همه ما وظیفه داریم ادامه دهنده راه شهدا و امام شهیدان باشیم تا بتوانیم به بهترین نحو از ارزش های ناب اسلامی و انقلابی پاسداری کنیم.
به گزارش ایرنا، بخشدار مرکزی مراغه با حضور در منزل خانواده های شهیدان علی ستاری، علی نژاد علویان، بیرام بهزاد، عزیز رنجبر و بهروز یوسفیان در روستای علویان، صفر زارعی، ایوب داداشی، حسن محسنی و اکبر معبودی در روستای کهق و خانواده شهیدان میرفتاح حیدری، روح الله اسلامی و حیدر ساعی در روستای سونکش این بخش از خانواده های معظم آن ها تجلیل شد.
بخش مرکزی مراغه، 900 شهید، یک هزار و 688 جانباز و 110 آزاده تقدیم آرمان های مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
بخش مرکزی مراغه با 74 روستا دارای 68 هزار نفر جمعیت بوده که تمامی روستاها دارای شورای اسلامی با 245 نفر عضو و 66 روستای این بخش نیز دارای دهیاری است. 
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880

انتهای پیام /* 
کد مطلب: 274424