داخلی صفحه لرستان خبر
 
یادواره شهدای نهضت سوادآموزی لرستان برگزار شد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۷
یادواره ۱۳ شهید نهضت سوادآموزی استان لرستان برگزارشد
یادواره شهدای نهضت سوادآموزی لرستان برگزار شد
 
به گزارش «ایثار واحد لرستان» رضا زینی وند در مراسم یادواره 13 شهید نهضت سوادآموزی لرستان که روز گذشته 20 دی ماه در سالن همایش حوزه هنری با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس نهضت سوادآموزی کشور و مسئولان استانی برگزار شد، با اشاره به اینکه خداوند در قران کریم بارها از مقام وجایگاه شهید و شهادت سخن می گوید،  اظهار داشت: شهادت سرچشمه زلال فیض الهی است که به روی همه بندگان باز است، بابی از باب الله  که هرکسی ورود نمی کند مگر شایسته ورود به این باب باشد.
وی افزود: به تعبیر شهید مطهری هرقطره خون شهید چشمه زلال و جوشانی ایجاد می کند که در رگ تک تک افراد جامعه جاری می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان  با اشاره به عظمت و جایگاه روز عاشورا عنوان کرد: روز عاشورا یک روز است اما ارزش این روز به برکت خون شهدای ریخته شده  به ویژه امام حسین(ع) به عظمت و وسعت همه تاریخ بشر است روزی که سبب عزت واحیا  دین اسلام شد.
وی بیان کرد: وجود بیش از 187 شهید فرهنگی، 907 دانش آموز و 13 شهید نهضت سوادآموزی در استان گویای این است که فرهنگیان درطول هشت سال دفاع مقدس در جهبه های حق علیه باطل حضور و نقش بی بدیلی در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس داشته اند.
زینی وند مقدم رمز تداوم انقلاب ، استقلال وامنیت  کشور را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده ها عنوان کرد و گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا جزو تکالیف ما است ، شهدا نیازی به این مراسم و مجالس ندارند بلکه این ما هستیم که برای تجدید روحیه وقوا باید یاد و شهدا را زنده نگه داریم .
خاطرنشان می‌شود، نهضت سوادآموزی استان لرستان ۱۳ شهید را تقدیم انقلاب کرده است که ۹ تن از آن‌ها مرد و ۴ تن دیگر زن هستند.
انتهای پیام//
کد مطلب: 274511
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...