روز پرستار و همسر جانبازان
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۲
نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر بنیاد
 
چهل سال از انقلاب شکوهمند اسلامی می‌گذرد و اکنون این نظام مقدس در اوج اقتدار خویش قرار دارد. اقتدار و عزتی که به برکت ایثار و از خود گذشتگی بزرگ مردان و شیرزنانی حاصل شده است که از تمام هستی، آرامش و سلامتی خویش چشم پوشیدند تا این سرزمین در بلندای قله عزت تثبیت شود.
پنج جمادی الاول میلاد بزرگ بانویی است که با پرستاری از مشتاقان وصال قافله‌سالار کربلا، موجب بقاء و تداوم دین حق و به ثمر نشستن ثارالله شد.
همسران گرامی جانبازان با صبر و استقامت و در نهایت ایثار، لحظه لحظه جوانی شان را با آلام غیور مردانشان نفس کشیدند و در حلقه عاشقی‌شان پروانه‌وار گردش کردند تا علاوه بر التیام زخم‌های جسمی جانبازان، تسلی‌بخش روح پر درد و خسته ایشان نیز باشند. این عزیزان در این مسیر، آسایش خویش را فدا کردند تا فرزندانی مستحکم، متدین و ایثارگر پرورش دهند.
ایشان به مانند الگوی عاشورایی شان، باعث تداوم و تلالو ایثار در جامعه شدند و ایستادگی شان، درس زندگی برای همه سروقامتان تاریخ شد. صلابت، فداکاری و ایمان راسخ این شیرزنان چراغ راه همه انسان‌ها است. این عزیزان فرهیختگانی هستند که دردهای نیمه شب جانبازان را با گوش جان شنیدند و دست بر زانوان خود گذاشتند و برای استعلای فرهنگ جانبازی و ایثار، جانفشانی کردند.
ضمن ابراز ارادت به خانواده ایثارگران عزیز، این روز فرخنده را به بهترین، مهربان‌ترین و پرتلاش‌ترین پرستاران این سرزمین تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از محضر حضرت احدیت توفیق خدمت هر چه بیشتر به این قشر معظم را خواستارم.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 274568
 


 
 
روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...