مراسم گرامی داشت روز پرستار در بیمارستان ساسان برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۹
مراسم جشن میلاد حضرت زینب (س) و گرامی داشت روز پرستار روز شنبه 22 دی‌ماه با حضور رییس، مدیران و پرستاران بیمارستان ساسان برگزار شد.
مراسم گرامی داشت روز پرستار در بیمارستان ساسان برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، علیرضا توکلی رییس بیمارستان ساسان در این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: جایگاه ویژه حضرت زینب (س) تنها به دلیل نبود که ایشان فرزند حضرت علی (ع) بودند، بلکه فعالیت‌ها و حمایت‌های ایشان پیش، حین و پس از واقعه عاشورا ایشان را به جایگاه بسیار ویژه‌ای رساند و امروز افتخار بزرگ پرستاران نام‌گذاری روز پرستار در سالروز ولادت ایشان است.
وی ادامه داد: نام پرستار ریشه در کلمه پرستش دارد، زیرا این کار به‌قدری عاشقانه و از صمیم قلب صورت می‌گیرد که به پرستیدن تعبیر شده است. تعریفی در خصوص پرستار وجود دارد که بر اساس آن کسی که جان یک نفر را نجات می‌دهد قهرمان است و کسی که جان‌ها را نجات می‌دهد پرستار است. اینکه مراقبت از جان‌های زیادی به پرستاران سپرده می‌شود نشان از اعتمادی است که به آن‌ها وجود دارد و این اعتماد نیز مایه افتخار همه پرستاران است.
توکلی با بیان اینکه پرستاران در بیمارستان ساسان همواره از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده‌اند، افزود: در سال‌های اخیر تلاش کرده‌ایم بیش‌ازپیش جایگاه رفیع پرستاران را در این مجموعه نشان دهیم. تمام مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز اعتبار ویژه‌ای برای پرستاران قائل هستند و همواره قدردان زحمات این عزیزان هستند.
رییس بیمارستان ساسان افزود: انجام کار پرستاری استاندارد در بیمارستان ساسان یک شعار بود که امروز به یک راهبرد تبدیل شده است و ما همچنان در همین مسیر به فعالیت‌ها ادامه می‌دهیم و تلاش می‌کنیم تمام خط و مشی‌ها را بر طبق استانداردها معین کنیم.
وی در پایان بر لزوم جانشین پروری و انتقال تجربیات از پرستاران باسابقه به پرستاران جدید تأکید کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 274597
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...