یکصد و شصت و نهمین نشست شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۰
یکصد و شصت و نهمین جلسه شورای مشاورین وزرا و دستگاه‌های اجرایی در امور ایثارگران روز دوشنبه 24 دی‌ماه در سالن شهید رسول زاده برگزار شد.
یکصد و شصت و نهمین نشست شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران برگزار شد
 
به گزارش «ایثار» معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست بابیان اینکه خروجی فشارهای مختلف در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و ... در عرصه فرهنگ متجلی می شود گفت: یکی از مهم ترین رسالت های بنیاد شهید و امور ایثارگران مسائل فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و از تمامی مشاورین وزرا در امور ایثارگران انتظار داریم که در این زمینه انتقادات، پیشنهادات و راهکارهای خود را ارائه دهند.
حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا را از وظایف فرهنگی بنیاد اعلام کرد و گفت: حفظ آثار خانواده معظم شهدا و ایثارگران، استفاده از امکانات نظام و سرمایه بنیاد برای رشد و اعتلای مادی و معنوی جامعه ایثارگری و تبیین مفهوم و فلسفه جهاد، شهادت و ایثار از دیگر اهداف حوزه فرهنگی بنیاد است.
وی افزود: تقویت عوامل توسعه فرهنگ شهادت‌طلبی، شناسایی عوامل بازدارنده، زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا، حفظ قداست و منزلت گلزار شهدا، پیگیری نام‌گذاری اماکن عمومی و ملی به نام شهدا، جمع‌آوری، حفظ و معرفی آثار شهدا و ایثارگران، تشویق و حمایت از تولیدات فرهنگی مرتبط، توانمندسازی فرهنگی ایثارگران، نظارت بر امور فرهنگی، تربیتی، آموزشی و اخلاقی فرزندان شهدا و ایثارگران و اهتمام به شاخص‌های سلامت جامعه ایثارگری با تاکید بر فعالیت‌های ورزشی، اردویی و تفریحی ازجمله دیگر اهداف و وظایف فرهنگی و آموزشی بنیاد است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد با تشریح راهبردها و خط‌مشی‌های عمومی و اختصاصی فرهنگی بنیاد به مواد قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: برگزاری اردوهای یک‌روزه و تورهای چندساعته سیاحتی و زیارتی، ورزش همگانی، تمرینات ورزشی جانبازان و اعزام آنها به مسابقات کشوری، اعزام پیام‌آوران ایثار، حمایت از فعالیت حسینیه‌های شهدا، حضور پررنگ در مراسم تشییع شهدا و ترحیم ایثارگران، مشارکت، هدایت و حمایت از یادواره‌های مردمی، برگزاری مراسم میهمانی لاله‌ها، برگزاری مسابقات مرحله استانی قرآن کریم و حمایت از ارتقای تحصیلی و تشویق دانش آموزان و دانشجویان ایثارگر از برنامه‌های معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد در استان‌ها است.
گفتنی است در این نشست محمدحسین چراغی مشاور وزیر صنعت و معدن در امور ایثارگران، به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات این وزارتخانه برای ایثارگران پرداخت و تاکید کرد که با توجه به این‌که رزمندگان در قالب بسیاری از مفاد قانون جامع ایثارگران تعریف نمی‌شوند باید در جهت تحقق مطالبات آنها راهکاری اندیشیده شود.
لازم به ذکر است در این نشست که محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد و حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد حضور داشتند مسائل مرتبط با خدمات رسانی به ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 274907
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...